В Бахмуті за чинного мера агітують на маршрутках його сина, порушуючи одразу 2 закони


image
Фото: Вільне радіо

За чинного мера Бахмута Олексія Реву, який вирішив балотуватися знову, з’явилися агітаційні плакати російською мовою на маршрутках його сина. За виборчим кодексом розміщувати агітацію на транспорті заборонено, а мовний закон вимагає такі постери виконувати державною мовою.  

 

Агітаційні плакати з текстом “Политическая партия ПОРЯДОК Команда Алексея Ревы” та в партійних кольорах помітили 30 вересня мешканці Бахмута на маршрутках № 11. Вони належать ТОВ “АТП 11406”, кінцевим бенефіціаром якого є син чинного мера, колишній нардеп, Дмитро Рева.

Зазначимо, згідно зі ст. 57 п. 17 Виборчого кодексу “розміщення матеріалів передвиборчої агітації у транспортних  засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні […] забороняється”.

Також, всі агітаційні матеріали мають бути виконані державною мовою (ст. 53 Виборчого кодексу та ст. 18 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”). Російська може бути присутня на агітації лише поряд з українською, дублюючи її. Але на плакатах бахмутських маршруток використовують лише російську мову, тобто порушують ще й мовний закон. 

маршрутка Бахмут незаконна агітація порушення правил агітації агітація на транспорті Донецька область
Агітаційний матеріал за кандидата Олексія Реву на громадському транспорті Бахмута, 30 вересня 2020. Фото: Вільне радіо

 

Додамо, Олексій Рева офіційно не має ніякого відношення до партії “Порядок”: він зареєструвався як самовисуванець. Ця партія агітує за чинного мера не лише на транспорті, а й в агітаційних наметах. В них Олексія Реву представляють членом цієї партії та роздають газети з його інтерв’ю.

В коментарі Вільному радіо Олексій Рева заявив: він приймає підтримку будь-якої політичної сили

“Це право партії: якщо підтримає, я скажу спасибі. Я приймаю підтримку будь-якого кандидата в депутати, від будь-якої політичної сили”,  — сказав міський голова Бахмута

Нагадаємо, 67-річний Олексій Рева очолює Бахмут вже 30 років. Ювілей на посаді Олексій Рева відсвяткував у 2020 році. Наразі триває його 7-ма виборча кампанія до місцевих виборів

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: