Самовисуванець, але з партією. Чинний мер Бахмута фігурує в агітації партії, яку офіційно не представляє (ОНОВЛЕНО)


image
Фото: Вільне радіо

В центрі Бахмута в наметі політичної партії “Порядок” чинного голову Бахмутської ОТГ представляють членом партії та роздають газети з його інтерв’ю. Ця партія, за словами агітаторів, — команда чинного міського голови. Водночас сам голова громади Олексій Рева йде на вибори самовисуванцем.

 

 

За партію “Порядок” агітують, як за команду мера Бахмута

Журналісти Вільного радіо підійшли до одного з наметів політичної партії “Порядок”, який розташований на площі Свободи. За словами агітаторів, від цієї партії будуть висувати кандидатів у депутатський корпус Бахмутської ОТГ на місцеві вибори 2020. Але хто саме буде балотуватися — кажуть, що поки самі не знають. Лише зазначають, що до партії причетний міський голова Бахмута Олексій Рева.

“Рева наш мер, він член цієї партії. Він підтримує її”, — розповіли Вільному радіо агітатори в наметі.

Також вказали, що “партія “Порядок” — це команда Олексія Реви, в якій працюють енергійні люди з досвідом та спеціалісти в різних сферах. Вони можуть грамотно приймати рішення та зможуть добре керувати громадою”. Це агітаторка читала з папірця, в якому по пунктах розписано про цю партію і причетність міського голови Бахмута до неї. Однак такий само аркуш нам дати відмовилися. Кажуть, що це лише для агітаторів.

Самовисуванець, але з партією. Чинний мер Бахмута фігурує в агітації партії, яку офіційно не представляє

“Це просто протокол, щоб ми з нього розповіли про нашу партію”, — розповідає агітаторка.

Ми встигли сфотографувати цей аркуш, і, крім того, що розповіла нам агітаторка, вказано ще кілька пунктів російською:

  • В Бахмуті зараз порядок. Місто на чудовому рівні. Але так було не завжди. Якщо в місто повернеться хаос, то буде дуже погано всім нам!
  • Порядок в громаді починається з порядку в раді. Депутати мають не сваритися, а працювати для людей. Саме таких порядних депутатів веде в раду громади Олексій Рева. Це депутати партії “Порядок”.
  • Олексію Реві та його команді — партії “Порядок” — потрібна ваша підтримка, а команда Реви вас не підведе.

Також вказано, що керівниками цієї партії є чинний нардеп Муса Магомедов та директор Покровського шахтоуправління Леонід Байсаров. А в Олексія Реви, згідно з написом на папірці, є “повне розуміння з цими поважними людьми”.

Самовисуванець, але з партією. Чинний мер Бахмута фігурує в агітації партії, яку офіційно не представляє

Самовисуванець, але з партією. Чинний мер Бахмута фігурує в агітації партії, яку офіційно не представляє

Тут в наметі також роздають місцеву газету “Вперед”, на якій зображений міський голова Бахмута Олексій Рева, який балотується в кандидати у голови громади, як самовисуванець. В газеті надруковано інтерв’ю Олексія Реви, текст про те, що він зробив для міста, і подяки від мешканців громади. Зауважимо, в тексті Олексія Реву не представили як кандидата, а також не згадують про вибори. В газеті немає помітки, що це політична реклама. Лише позначка “Спецвипуск №2”.

В коментарі виданню Бахмут.in.ua редакторка газети “Вперед” Світлана Овчаренко заявляла, що такі спецвипуски може замовити та розповсюджувати будь-який громадянин. 

Чи є це порушенням?

В громадянській мережі “ОПОРА”, яка займається спостереженням за виборами, Вільному радіо пояснили, що навіть під час каденції міського голови, через те, що він зареєстрований як кандидат у мери, то в нього почалася агітаційна кампанія. А агітація має бути оплачена з виборчого фонду, який кандидат має створити після реєстрації. Станом на 23 вересня, документів про створення виборчого фонду кандидата Олексія Реви, на сайті місцевої ТВК немає.  

Стосовно наметів, згадування агітаторами про причетність Олексія Реви до партії, від якої він не висувається, не є порушенням. Однак це є агітацією. 

“Вони його згадують, вони роздають друковані матеріали. Агітувати він право має, але все має бути оплачено з виборчого фонду. Партія “Порядок” має отримати кошти за агітацію за конкретного кандидата”, — пояснює Вільному радіо координаторка спостереження Громадянської мережі “ОПОРА” за виборами у Донецькій області Наталія Боровська.

Газети, які роздають в наметі “Порядку”, також є агітацією.

“Стаття 51 Виборчого кодексу. На будь-якій друкованій агітації ім’я та прізвище кандидата і ми розуміємо, що якщо немає вихідних даних, то це є порушенням. Але ситуація ще в тому, що він мер, що посадовці вищого рівня можуть за себе агітувати. Це їм не забороняється. Але в нього все одно має бути виборчий фонд. Тобто якщо людина реєструється кандидатом, то він може агітувати, але все має оплачуватися з виборчого фонду”, — додає Боровська.

Вільному радіо Олексій Рева каже, що він приймає підтримку будь-якої політичної сили. 

“Це право партії: якщо підтримає, я скажу спасибі. Я приймаю підтримку будь-якого кандидата в депутати, від будь-якої політичної сили”,  — сказав міський голова Бахмута. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: