Кандидат в мери Бахмута збирається розібратись в проблемі з водою там, де проблеми немає
Один з кандидатів в голови Бахмутської ОТГ заявив, що в центральному мікрорайоні міста немає води та він планує з цим розбиратися. Ми поспілкувалися з місцевими мешканцями про це, і з’ясувалося, що проблеми немає і зараз.
Передісторія: На своїй сторінці у Facebook в передвиборчому пості один з потенційних кандидатів в голови ОТГ від партії “Опозиційна платформа — За життя” Валерій Слєсарєв заявив, що він зустрівся з мешканцями будинків на вулиці Василя Першина. В цьому мікрорайоні, начебто, “найбільша проблема” — це відсутність води. А місцеві мешканці щоденно стоять в чергах за водою.
https://www.facebook.com/slesarev.bakhmut/posts/610353246325227?__cft__[0]=AZVgpopvynPuwtoQEdtuNMd7uue8Zuk_UxMag1_UYWIC1mXRvqsSPEQzZlvb36FFtUaqfYdZEJcfHnsRkAxIAKK7_Dfx32nfKevdKk5tIg3gJDmslnUH7rkls1T51d7BoP0uJNbOfhzrrRXYvFHIFmeTacOFsHdCZVN70UkiQz-wDwCyFvC4WpeXIFLAQSwhf_Y&__tn__=%2CO%2CP-R
До посту прикріпили також кілька фотографій з автоцистерною, яка розвозить людям воду.
Уточнимо, інформацію, що Валерій Слєсарєв буде балотуватися саме на голову ОТГ Вільному радіо підтвердили в партії ОПЗЖ. Зараз на усіх агітаційних матеріалах його підписують як депутата міської ради.
Тривалих відключень в районі не було давно
Журналісти Вільного радіо поспілкувалися з диспетчером КП “Бахмут-Вода”, яка приймає звернення щодо відключення води. Але вона пояснює, що саме по вул. Василя Першина відключень не було давно.
“Першина? Я навіть не можу згадати, коли вони жалілися. Тільки в разі, якщо тривають якісь роботи з поривами, і перекривають воду, щоб порив усунути. І години три можуть побути без води. Але інших відключень не було”, — розповідає диспетчерка КП “Бахмут-Вода” Світлана.
(Фото: Вільне радіо. журнал звернень на відсутність води)
Згідно з журналом відключень, з середини серпня на відключення води жителі мікрорайону по вулиці Першина не жалілися. До цього були поодинокі звернення.
Ми також прийшли до будинків, біля яких люди набирали воду, та запитали у мешканців цього мікрорайону, чи дійсно тут немає води. І ось, що вони відповідали:
“В нас бувають іноді перебої з водою, а так вода постійно тече. Скільки тут живемо, але ось щоб прям відключали на день, два три, такого не було. Але якщо таке буває, то оголошення висить на під’їзді, що буде ремонт”, — каже Алла.
“В нас ніяких проблема немає. Вода є постійно”, — розповідає жителька одного з будинків по Василя Першина Анна.
“Відключать воду коли десь тривають ремонтні роботи. А так вода завжди”, — додає її сусідка Галина.
(Фото: Вільне радіо. Анатолій, житель будинку по вул. Василя Першина)
“Ми від місцевої мережі. Як в місті немає, так і в нас немає. Але відключать не кожний тиждень. В місяць ну раз буває. На четвертому поверсі напір нормальний. Але якість дуже погана”, — розповідає Анатолій.
“Рідко дуже відключають. Одного разу був ремонт на цілий день вимкнули — місяці 2 тому. А ось нещодавно, десь с тиждень тому на години 4 відключили. Але ось на четвертому поверсі й напір нормальний”, — каже Олена.
(Фото: Вільне радіо. Мешканка вул. Василя Першина Олена)
“З водою перебоїв немає, але вона якась не якісна. Вона якась запах в неї дивний. Тому ми купуємо воду в аптеці або магазині”, — додає Алла.
Через якість води люди й ходять купувати воду в аптеках, магазинах та автоцистерні, яка раз на тиждень їздить по всьому місту.
https://www.youtube.com/watch?v=nBfO6iJxJtE
“Це вода приїжджає — люди купують. Газована є. Ви думаєте що тільки сюди приїжджає? В кожний двір міста приїжджає бочка ця. Що він перекрутив?”, — розповідає Галина.
Журналісти Вільного радіо звернулися за коментарем до лабораторії КП “Бахмут-Вода”, яка обстежує воду. Там пояснюють, що запах і колір може бути через те, що воду дезінфікують, тому достатньо просто увімкнути воду та дочекатися, поки не потече чиста вода. Однак, лабораторія все одно щодня проводить обстеження води.
(Фото: Вільне радіо. Начальниця лабораторії КП “Бахмут-Вода” Олена Доценко)
“На виході з резервуарів в нас стоїть спеціальна машина, і щодня вранці ми беремо зразки й згідно з санітарних норм аналізуємо. Щодня ми відправляємо звіти до Держспоживслужби, адміністрації водоканалу. Раз на місяць ми робимо аналіз з більшими показниками і повний аналіз робимо 2-4 рази на рік”, — пояснює Вільному радіо начальниця лабораторії КП “Бахмут-Вода” Олена Доценко.
Згідно з даними на 7 вересня, показники аналізів води по місту виглядають так:
(Фото: Вільне радіо. Показники якості води по Бахмуту)
Вулиця Василя Першина отримує воду з Західного резервуару. За словами Олени Доценко, ці показники в нормі.
Проблеми з водою в місті є
Попри те, що на вулиці Василя Першина з водою проблем немає, проблеми є в інших районах міста: так, в селище Опитне, впродовж цього літа місцеві мешканці жалілися на поганий напір, а в деяких будинках води не було взагалі.
Також, було таке, що кілька днів влітку 2019 року в Бахмуті майже всьому місту давали воду погодинно через борги водопостачальника.
Як депутат нинішній кандидат міг ініціювати перевірки й раніше
Зауважимо, згідно з Законом “Про місцеве самоврядування” депутат може попросити у міськради провести перевірку підприємств, які їй підпорядковуються. В тому числі й водоканал. Депутат також може надіслати відповідне депутатське звернення до самого підприємства, на яке йому мають обов’язково відповісти й надати грунтовну відповідь на його питання. Детальніше про повноваження депутата читайте в матеріалі: Голос своїх виборців: Які повноваження у депутатів місцевих та районних рад.
В адміністрації КП “Бахмут-Вода” Вільному радіо повідомили, що Валерій Слєсарєв жодного разу за час своєї каденції не звертався до них.
“За час каденції депутата Бахмутської міської ради Валерія Слесарева до КП “Бахмут вода” не надходило жодного звернення від нього зі скаргою на водопостачання”, — пояснюює Вільному радіо заступник директора з питань фінансів і збуту КП “Бахмут-Вода” Дмитро Підкуйко.
Зазначимо, публічно про свій намір балотуватися на посаду очільника Бахмутської ОТГ вже також заявив поки чинний голова Бахмутської ОТГ, який вже понад 30 років на цій посаді, Олексій Рева.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.