Захисники, у яких під час служби виникнуть проблеми зі здоров’ям, мають право на медичну допомогу. Якщо усні звернення до медиків чи командування не дають бажаних результатів, можна подати рапорт на лікування. Як його оформити — розповідаємо в матеріалі.
Якщо під час виконання службових обов’язків військовослужбовець отримав травму, захворів або ж у нього загострилося хронічне захворювання, він має право на отримання медичної допомоги. Про це йдеться в статті 11 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей”.
В офіційному документі вказано: “Турбота про збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців — обов’язок командирів (начальників)”.
Тож перш ніж писати рапорт, потрібно повідомити командира або медичного працівника взводу чи роти про погіршення стану здоровʼя в усній формі. І лише якщо вони відмовлять у направлені на лікування, треба подавати рапорт.
Варто враховувати, що рапорт на лікування не розглядатиметься, якщо не будуть прикріплені документи, які підтверджують стан здоров’я.
У рапорті на лікування треба вказати наступне:
“Командиру за безпосереднім підпорядкуванням
РАПОРТ
Прошу Вашого клопотання перед вищим командуванням надати мені (звання, ПІБ, посада) направлення на проходження лікування до медичного закладу (вказати медичний заклад).
Я, (ПІБ, звання, посада) вже неодноразово усно повідомляв про різке погіршення стану мого здоров’я, що унеможливлює подальше належне виконання обов’язків військової служби. Зокрема, у мене (детально вказати всі симптоми). Мій стан хвороби прогресує та загострюється.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” турбота про збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців — обов’язок командирів (начальників).
У зв’язку з вищевказаним, прошу забезпечити надання мені законної можливості отримати належне лікування, для чого направити мене до лікувального закладу для отримання медичної допомоги.
Додатки (тут за бажання потрібно вказати, які документи ви докладаєте на підтвердження вашої хвороби)
Посада, військове звання, ПІБ, дата та підпис”.
Подання рапортів на лікування також доступне в мобільному додатку “Армія+”, який дозволяє військовим робити це онлайн. Завантажити його можна для пристроїв на Andriod та iOS.
Раніше ми розповідали, що роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування учасників та учасниць бойових дій. Що обіцяють власникам організацій — дізнавайтесь у матеріалі.