Підтримати
карантин вихідного дня запровадили
Фото: з відкритих джерел

Таке рішення ухвалили 11 листопада на засіданні Кабінету міністрів. Натомість адаптивний карантин скасували. Обмеження в роботі магазинів, ресторанів, спортзалів та інших установ у вихідні дні поки що ввели на три тижні. Вони триватимуть з опівночі суботи до опівночі понеділка. 


“Економіка України не витримає повного локдауна. Тому уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками та представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень”, —
розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

МОЗ розробило зміни до постанови Кабміна №641. Зокрема, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, скасовується адаптивний карантин та вводяться по всій країні обмеження, які притаманні “помаранчевій зоні” (заборонено проводити масові культурні, спортивні та інші заходи за участі більше ніж 20 людей (крім запланованих матчів без глядачів); зали театрів та кінотеатрів мають бути заповнені максимум на 50%; у громадському транспорті дозволено перевозити пасажирів лише на сидячих місцях; закладам громадського харчування заборонено працювати з 22 до 7 ранку; заборонена робота готелів). 

Також пропонують усім закладам та органам місцевого самоврядування встановити окремі години для обслуговування людей похилого віку (60+) та людей з інвалідністю. 

Додаткові обмеження вводяться у вихідні дня з опівночі суботи до опівночі понеділка:

— не працюватимуть кафе, бари та ресторани (окрім доставки);

— не працюватимуть торгівельно розважальні центри і загалом крамниці окрім тих, де продають продукти. Дозволено працювати аптекам та заправкам (без зон харчування);

— працюватимуть фінансові установи, відділення пошти, медичні заклади, СТО;

— заклади культури не працюватимуть, але дозволили проводити зйомки з обмеженим доступом на знімальні майданчики;

— спортзали та басейни також не працюватимуть.

“У нас COVID розвиваються ураганними темпами. У нас заповнюються ліжка в геометричній прогресії. Сьогодні на ранок перебувають 28 514. Для нас, лікарів, найкращий  спосіб — повний локдаун на три тижні. Це те, що ми б хотіли, щоб було зроблено, щоб наша медична система витримала це навантаження. Але ми спираємось і на розрахунки міністерства економіки, міністерства фінансів. Головна мета цих заходів — максимально розірвати ланцюг передачі хвороби. Це можливо тільки за рахунок зменшення контактів між людьми”, — прокоментував Максим Степанов. 

Він  підкреслив, що попередньо обмеження діятимуть з 14 до 30 листопада. 

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд готовий підтримати підприємців, які зазнають збитків від нових обмежень. Він пообіцяв, що повною мірою відновляться та розширяться наступні програми підтримки:

— компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;

— програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);

— можливість застосування механізму визнання “карантину вихідного дня” форс-мажорною обставиною, що зараз обговорюється з Торговельно-промисловою палатою;

— продовження реалізації програми доступних кредитів “5-7-9”, яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу (мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%).

З 14 листопада в Україні розпочнеться “карантин вихідного дня” 1
Фото: Краматорська міська рада

Зазначимо, проти “локдауна вихідного дня” мітингували підприємці у багатьох містах країни та у столиці. Зокрема, у Краматорську люди вийшли на акцію під стіни міської ради, повідомляє пресслужба міськради. Карантин вихідного дня назвав недоречним навіть тамтешній міський голова Андрій Панков. 

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила нові штрафи за недотримання карантинних вимог. Щоб не отримати штраф, у громадському транспорті чи будівлях необхідно перебувати в засобах індивідуального засобу — хоча б саморобних. Порушники платитимуть від 170 до 255 гривень. Штрафувати обіцяють одразу на місці.

Читайте також:

 

 


Завантажити ще...