лікарняні компенсація самоізоляція
Фото: Вільне радіо

Протягом жовтня Фонд соціального страхування України оплатив 14 899 листків непрацездатності людей на самоізоляції. Мова про тих, хто хворів  або контактував з хворим на COVID-19, і був під медичним наглядом. 


Загалом з початку пандемії ФССУ компенсував втрачений за час ізоляції від коронавірусної хвороби заробіток для 37 тисяч людей, з яких близько 8 тисяч – медичні працівники. На це витратили понад 43 мільйони гривень.

Це на 55% більше, ніж у вересні цього року, повідомляє Фонд соціального страхування (ФССУ). 

З цієї суми спеціалісти Бахмутського міського відділення виплатили 38 666 гривень.

Як отримати компенсацію 


Відправитись на оплачувану самоізоляцію працюючі українці можуть тільки в разі безпосереднього підтвердженого контакту з хворим на COVID-19. Медичним працівникам ФССУ компенсує повну суму середньомісячного доходу, представникам інших професій — половину. 

На період карантину відкрити листок непрацездатності для ізоляції через COVID-19 можливо у дистанційному режимі – для цього треба телефоном звернутись до свого сімейного лікаря.

“Відкривається лист непрацездатності максимум на 14 днів. Такий лист має шифр “11”. Хвороба можливо проявиться, а можливо й ні, поки проведуть тести. Отже, фонд соціального страхування компенсує втрачений заробіток за час самоізоляції по COVID-19”, — розповіла  головна спеціалістка відділу матеріального забезпечення Фонду соціального страхування в Донецькій області Ірина Цапенко.

Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати листок із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» своєму роботодавцю.

У свою чергу, роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду на фінансування. ФССУ також приймає їх дистанційно.

Читайте також:

 

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...