З 2021 року для абітурієнтів з ТОТ держава оплатить курси для підготовки до вступу у виші, – МОН


image
Фото з відкритих джерел

З 2021 року Міносвіти зробить підготовчі курси вишів безкоштовними для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. Але в проєкті бюджету на наступний рік ці видатки ще не заклали.   

 

Заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко повідомив: це прописано в законі та має бути виконано.    

«Підготовчі курси працюватимуть. Це норма закону, й вона має виконуватися. Ми наразі над цим працюємо», – сказав Вітренко під  час онлайн-форумі «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса».

В проєкті держбюджету на 2021 рік впровадження таких курсів ще не передбачено. Але окрему правку для цього внесли та лобіюватимуть її. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

“Ми внесли окрему правку щодо забезпечення фінансування підготовчих курсів. До другого читання ми боротимемося за додаткові 100 млн грн на окрему бюджетну програму, яка дасть змогу організувати такі підготовчі курси, більш того – виплачувати стипендії та давати місця в гуртожитках для дітей, які приїдуть сюди після 10-го класу й розпочнуть підготовчу роботу для вступу до вишів України», – сказав Бабак.

Зазначимо, за даними Міносвіти, цього року до українських вишів вступили понад 2 тисячі абітурієнтів з тимчасово окупованих територій через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”. Для безпеки вступників їхні дані шифрувалися. 

Додамо, 1 грудня спливає термін повернення коштів за пробне ЗНО. Його анонсували, але не провели через погіршення епідемічної ситуації по коронавірусній хворобі в червні. Це роблять через картку “Приватбанку”, яка має бути відкрита до 30 листопада. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: