Підтверджені випадки COVID-19 на 07.07.2020:

49 607

В Україні
(1283 померли, 22193 одужали)

686

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 239 одужали)

1264

На непідконтрольній Донеччині
(77 померли, 558 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

З 5 червня в більшості регіонів України ще більше послаблять карантин


image
Фото з відкритих джерел

Уряд анонсував нові послаблення карантину. Так, вже цієї п’ятниці знов відкриють двері для відвідувачів заклади громадського харчування. Крім цього, пом’якшення стосуватимуться й інших сфер життя.

 

Відповідну постанову ухвалили на засіданні Кабінету міністрів у середу 3 червня.

Як відомо, з 11 травня в Україні запрацювали літні майданчики в кафе й ресторанах. Тепер планують дозволити приймати відвідувачів у приміщеннях. Однак працювати можна лише з дотриманням протиепідемічних заходів.

“Ці заходи визначені Міністерством охорони здоров’я, вони стосуються дотримання соціальної дистанції, засобів індивідуального захисту й користування антисептиками”, – каже голова МОЗ Максим Степанов.

Також з п’ятниці можна буде проводити релігійні заходи на відкритому повітрі. При цьому віряни мають триматися на відстані 1,5 метри один від одного. Контроль за дотриманням дистанції поклали на церковників. У приміщеннях теж дозволяють проводити служби. У такому випадку всередині має перебувати не більше 1 людини на 5 м².

Крім того, українцям старше 60 років дозволять не дотримуватись умов самоізоляції.

Урядовці також дозволять проведення акредитації освітніх програм, за якими дистанційно навчають здобувачів вищої освіти.

Заклади оздоровлення та відпочинку дітей за рішенням уряду навпаки мають обмежити свою діяльність.

“Також пропонується передбачити, що в разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом 3 днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про скасування послаблення деяких протиепідемічних заходів, виходячи з оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні”, – зазначає міністр охорони здоров’я.

Додамо, до проєкту постанови внесли зміни, згідно з якими пропонують відновити з 5 червня також внутрішнє пасажирське авіасполучення.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: