Підтримати
День селища Микільське, 2019 рік
День селища Микільське, 2019 рік. Ілюстративне фото: Нікольська селищна рада

Енергетична компанія з Миколаєва вже після окупації селища на Донеччині продовжила постачати до будівлі місцевої ради електроенергію. А коли за рік їм не заплатили — пішла до суду, вимагаючи борг за користування з початку 2022 року. Відсудити вдалося тільки частину.   

 

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з документів Господарського суду Донецької області.

29 березня 2021 року ТОВ “Миколаївська електропостачальна компанія” і Нікольська селищна рада уклали договір про постачання електроенергії. Дія угоди мала закінчитись в січні 2022 року, проте її продовжили, щоб селищна рада могла отримувати послуги, поки проведе наступну закупівлю. Строк продовження мав тривати щонайбільше до часу, коли там додатково отримають електроенергію на суму у 260,5 тис. грн.

У 2022 році селищна рада провела нову закупівлю, переможцем якої стала “Миколаївська електропостачальна компанія”. Після завершення строку на оскарження закупівлі, компанія надіслала до Микільського (у межах деколонізації селищу можуть повернути назву Нікольське, — ред.) примірник договору. Там його так і не підписали, проте постачальник продовжив надавати послуги, за які селищна рада не сплатила.

А у 2023 році компанія звернулася до суду, щоб стягнути з Нікольської селищної ради понад мільйон грн боргу. Згодом суму зменшили, бо селищна рада сплатила 260,5 тис. грн за додатково спожиту електроенергію. За рішенням Господарського суду, з неї мали стягнути 749 тис. грн боргу, але Східний апеляційний господарський суд його скасував.

ТОВ “Миколаївська електропостачальна компанія” вдруге звернулася до суду, щоб отримати ці гроші, проте компанії не вдалося довести, що у квітні-травні 2022 року електроенергію отримала саме Нікольська селищна рада (з 05.03.2022 року смт. Микільське вважається окупованим).

Нікольська селищна рада не заперечила той факт, що в лютому користувалася послугами ТОВ, тож суд зобов’язав її сплатити 355,5 тис. грн боргу за січень-лютий 2022 року й близько 4 тис. судового збору. Стягнути ще 390 тис. грн за квітень-травень того ж року суд відмовився.

Подати апеляцію і селищна рада, і компанія-постачальник можуть протягом 20 днів з моменту складання повного судового рішення — до 16 квітня.

Нагадаємо, у регіональному відділенні Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях намагалися стягнути з бахмутського “Артвайнері” понад 9 мільйонів гривень боргу за оренду приміщень в окупації. Суд став на сторону підприємства.


Завантажити ще...