Наразі спостерігачі міжнародної місії ОБСЄ не знають: був це обстріл чи підрив на невідомому вибуховому пристрої.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися зі звіту міжнародної спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
За їхніми даними хлопчик загинув вранці 2 квітня в окупованому Олександрівському, який знаходиться в 47 км від Донецька та в 14 км від лінії зіткнення. В дитини були множинні осколкові рани внаслідок вибухової травми. Це і стало причиною смерті. Про це їм розповіли співробітники моргу в Донецьку.
Спостерігачам ОБСЄ бабуся загиблого хлопчика також розповіла, що хлопчик гуляв біля їхнього будинку на вулиці Дорожній, а потім вона почула звук вибуху. Коли вийшла на вулицю, то побачила онука на землі, а також помітила сліди від осколків на паркані та вікнах будинку.
Зазначимо, коли з’явилась інформація про загибель хлопчика, окупанти почали звинувачувати бійців ЗСУ, що це вони начебто вбили дитину.
Низка сепаратистських ЗМІ казали про якийсь безпілотник ЗСУ, який скинув на хлопчика вибухонебезпечний снаряд. Проте цю інформацію спростовують самі мешканці. “Новини Донбасу” опублікували повідомлення в соцмережах людей, які представлялись місцевими мешканцями. За їхніми словами, безпілотника ніякого вони не бачили й не чули. А снаряд хлопчик наче знайшов в гаражі свого дідуся.
Те саме підтверджують жителі Олександрівського, з якими поспілкувались журналісти Громадського телебачення. Люди не бачили в небі БПЛА, і ніякої бойової активності після 2015 року вони не спостерігали. Одна з працівниць місцевої лікарні розповіла, що після вибуху до тіла хлопчика з’їхались бойовики та не пускали 8 годин судмедекспертів.
Проте цим скористались російські ЗМІ, які знімали сюжети про вбивство українськими військовими дитини. Спікер Держдуми В’ячеслав Володін також заявив, що Україну треба виключити з Ради Європи через цей інцидент. А слідчій комітет Росії навіть відкрив кримінальну справу. На цю історію відреагували в представництві президента Росії Володимира Путіна. Речник Путіна Дмитро Пєсков зазначив, що немає приводів сумніватися в правдивості інформації бойовиків: “Важко уявити, щоб навколо загибелі дитини робили фейкові новини”.
Пресслужба штабу ООС, не вказуючи конкретну інформацію, зазначає, що бойовики розповсюджують фейки про них.
Наразі точно не відомо: дитина загинула під час обстрілу чи хлопчик підірвався на вибухонебезпечному предметі. Місія ОБСЄ продовжує розслідувати та уточнювати обставини ситуації.
Нагадаємо, за даними ООН з 2014 року на Донбасі від мін та інших вибухонебезпечних предметів загинули 42 дитини. Ще 144 дитини отримали поранення.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.