Вже кілька днів в соцмережах по всій Донецькій області люди поширюють повідомлення “з водою в місті щось сталось”. В листах також йшлось про те, що воду пити не можна ні в якому вигляді. Але водопостачальники з різних міст та головний постачальник води “Вода Донбасу” каже, що це фейк, а всі показники в нормі.
У месенджерах Viber та інших соцмережах люди один до одного відправляли повідомлення про те, що якість води в місті погана. Далі повідомлення дослівно:
“Нам подзвонили, сказали, що з водою в місті щось сталося, ні в якому разі її не можна використовувати в їжу або чай навіть кип’яченою. Хоча б кілька днів. Попередь кого зможеш думаю всю область стосується. Я зараз уточнила в надійному джерелі: все підтвердилося. Перевищення амонію втричі по всьому Сіверському Донцю, причина невідома, і хлор по верхній межі норми тому! Це мої хороші знайомі з МНС скинули, інфо перевіряє, розсилайте всім це не жарт”.
Такі повідомлення дійшли навіть до журналістів Вільного радіо.
На такі повідомлення одразу почали реагувати місцеві водоканали. Спочатку Покровська міська рада повідомила, що аналізи води за останні кілька днів не виявили відхилення від норми.
https://www.facebook.com/pokrovsk.rada.dn/posts/3429823007127765
Згодом відреагувало і КП “Бахмут-Вода”, там також повідомили, що згідно з лабораторними аналізами в Бахмутській ОТГ — показники відповідають нормативам, і немає ніяких перевищень норм.
https://www.facebook.com/104790531107754/posts/229260791994060/
На повідомлення в соцмережах відреагував і головний постачальник води в регіоні КП “Компанія “Вода Донбасу”, яке постачає питну воду більшості міст Донеччини. В підприємстві зазначили, що перевищення амонію у воді дійсно є. Але ситуацію вже взяли під контроль.
“У грудні 2020 року в воді каналу Сіверський Донець-Донбас було зафіксовано збільшення концентрації амонію вище фонових значень, що не є рідкістю для осінньо-зимового періоду. Беручи до уваги зростання вмісту амонію у воді, що надходить на фільтрувальні станції, були відкориговані технологічний режим і дози реагентів”, — пояснюють в КП “Компанія “Вода Донбасу”.
Тож, зараз перевищення фонових значень концентрації амонію ніяк не впливає на якість питної води, адже все пропускають через фільтри, запевняють спеціаліст.
Читайте також: