Залякування щодо перевищення норми амонію у воді в області — це фейк, — КП “Вода Донбасу”
Вже кілька днів в соцмережах по всій Донецькій області люди поширюють повідомлення “з водою в місті щось сталось”. В листах також йшлось про те, що воду пити не можна ні в якому вигляді. Але водопостачальники з різних міст та головний постачальник води “Вода Донбасу” каже, що це фейк, а всі показники в нормі.
“Воду не можна пити”
У месенджерах Viber та інших соцмережах люди один до одного відправляли повідомлення про те, що якість води в місті погана. Далі повідомлення дослівно:
“Нам подзвонили, сказали, що з водою в місті щось сталося, ні в якому разі її не можна використовувати в їжу або чай навіть кип’яченою. Хоча б кілька днів. Попередь кого зможеш думаю всю область стосується. Я зараз уточнила в надійному джерелі: все підтвердилося. Перевищення амонію втричі по всьому Сіверському Донцю, причина невідома, і хлор по верхній межі норми тому! Це мої хороші знайомі з МНС скинули, інфо перевіряє, розсилайте всім це не жарт”.
Такі повідомлення дійшли навіть до журналістів Вільного радіо.
Показники води в нормі
На такі повідомлення одразу почали реагувати місцеві водоканали. Спочатку Покровська міська рада повідомила, що аналізи води за останні кілька днів не виявили відхилення від норми.
Згодом відреагувало і КП “Бахмут-Вода”, там також повідомили, що згідно з лабораторними аналізами в Бахмутській ОТГ — показники відповідають нормативам, і немає ніяких перевищень норм.
На повідомлення в соцмережах відреагував і головний постачальник води в регіоні КП “Компанія “Вода Донбасу”, яке постачає питну воду більшості міст Донеччини. В підприємстві зазначили, що перевищення амонію у воді дійсно є. Але ситуацію вже взяли під контроль.
“У грудні 2020 року в воді каналу Сіверський Донець-Донбас було зафіксовано збільшення концентрації амонію вище фонових значень, що не є рідкістю для осінньо-зимового періоду. Беручи до уваги зростання вмісту амонію у воді, що надходить на фільтрувальні станції, були відкориговані технологічний режим і дози реагентів”, — пояснюють в КП “Компанія “Вода Донбасу”.
Тож, зараз перевищення фонових значень концентрації амонію ніяк не впливає на якість питної води, адже все пропускають через фільтри, запевняють спеціаліст.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.