З 5 січня в Україні стартувала реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання. Впродовж двох тижнів майбутні абітурієнти можуть зареєструватися на тестування, під час якого їм створять умови, наближені до основного ЗНО. На які предмети можна зареєструватися, скільки це коштує, коли буде проходити екзамен та яка кінцева дата подачі заяви ㅡ читайте в матеріалі.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проводять для майбутніх абітурієнтів, які хочуть ознайомитись із процедурою складання обов’язкових для вступу іспитів. В день пробного ЗНО, як і на основній сесії, учні збираються у приміщенні, в якому організатори створюють необхідну атмосферу: запрошення на тестування, пошук себе у списках, пошук аудиторії, написання самого іспиту у визначений термін.
Учасник або учасниця пробного ЗНО також вирішують завдання, які відповідають вимогам і характеристикам основної сесії оцінювання.
На сайті Українського центру оцінювання якості та освіти кажуть, що пробне ЗНО допомагає оцінити свій рівень знань, навчитися ефективно розподіляти час, а також психологічно налаштуватися на основне тестування.
Як повідомляє пресслужба Міністерства освіти й науки, на пробному ЗНО 2021 можна обрати один із 9 предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія та іноземні мови (англійська, іспанська, німецька, французька).
Обрати предмет можна лише один, але всі учасники пробного ЗНО зможуть потім завантажити зошити з будь-якого предмету.
Згідно з повідомлення Міністерства освіти і науки України, цьогоріч пробне ЗНО коштуватиме від 195 до 255 гривень. На сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти повідомляють, що для жителів Донецької та Луганської областей вартість пробного ЗНО складає 255 гривень.
Щоб зареєструватись на пробне ЗНО, вам потрібно:
Перейти на сторінку Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти за посиланням. Якщо ви з іншого регіону, то просто на сайті УЦОЯО оберіть свій регіон.
На головній сторінці регіонального центру вибираємо зверху рубрику “ЗНО/ДПА” і натискаємо “Пробне ЗНО”.
У відкритому вікні обираємо перший пізаголовок червоного кольору “Зареєструйся на пробне ЗНО” або просто перейдіть за посиланням, натиснувши тут. Натискаємо на зелену кнопку “Розпочати реєстрацію”.
Ознайомлюємося з умовами, ставимо галочку, що ви ознайомилися з умовами та натискаємо “Продовжити”. В анкеті реєстрації вам потрібно обрати, хто ви: випускник зі школи, студент з коледжу чи училища, з вишу, учень 10-го класу тощо.
Вводимо своє ПІБ і контактні дані. Також обираємо місто, де бажаємо проходити тестування і наприкінці обираємо предмет. Також можна вказати, чи потрібні вам спецумови (бланки, надруковані шрифтом Брайля, надання можливості використовувати слухового апарата, збільшувач тексту тощо.
Наостанок перевірте, чи все ви заповнили правильно, і натисніть зелену кнопку “Відправити заявку на реєстрацію”. Після цього чекайте листа на електронній пошті з усіма деталями.
Зазначимо, реєстрація триває з 5 до 19 січня. Саме тестування відбудеться 10 квітня, а за кілька днів після нього вам мають надати результати.
***
Нагадаємо, торік на пробне ЗНО зареєструвалися понад 167 тисяч учасників, з яких 10,5 тисяч — це мешканці Донеччини. Планували пробне оцінювання провести навесні, але через пандемію коронавірусу спершу змінили дати, а потім взагалі скасували пробне ЗНО. Натомість все провели в режимі онлайн, а гроші за пробне ЗНО Міносвіти повертало абітурієнтам до кінця 2020 року.
Додамо, ЗНО — це обов’язкове тестування для тих, хто вступає у вищий навчальний заклад. Але минулого року вступникам з тимчасово-окупованих територій дозволили вступати у виші без ЗНО, лише зі вступними екзаменами. Детальніше про те, як це можна зробити читайте в матеріалі: Як жителю “сірої зони” та ОРДЛО подати документи до вишу без ЗНО (Інструкція).
Раніше Вільне радіо писало детально про те, як абітурієнтам з окупованих територій вдалося у 2020 році вступити в українські виші. Студентами стали лише трохи більше 2 тисяч вступників. Незважаючи на закриті КПВВ, затримки з атестатами в ОРДЛО тощо. Читайте детальніше: Нерви, штрафи і можливості. Як випускники з ОРДЛО стають українськими студентами
Читайте також: