image

Зарплата в 1 тис $: чи вірять в це бахмутяни? (Опитування)


Міжнародні дослідники провели опитування, і стверджують, що 52% опитаних ними українців вірять, що коли держава накаже підняти зарплату до тисячі доларів, то так і буде. Журналісти Вільного радіо вирішили перевірити це ж опитування в умовах Бахмута. Чи довірять містяни і гості міста популістський політиці — читайте в матеріалі.

 

Дослідники з міжнародної компанії Kantar TNS провели опитування серед українців, щоб дізнатись рівень довіри до популізму громадян. Вони з’ясували, що у середньому 59% підтримують і вважають реалістичними слова популістів-політиків. 84% взагалі просто підтримують популізм.

Дослідники привели кілька прикладів популістських висловлювань політиків і перевірили їх на українцях. Один з них: якщо держава накаже роботодавцям збільшити зарплату до 1000 доларів, чи можливо це?

Виявилось, що 52% опитаних українців довіряють цим словам, і вірять, що це реально.

Всього було опитано 2000 респондентів, які проживають у всіх областях України (крім АР Крим) та м. Києві. Опитування проводилося методом CATI. Похибка варіюється на рівні 1,173 %. 

Ми вийшли на вулиці Бахмута і запитали у пересічних громадян  чи вірять вони в ці слова і реалізацію ідеї з зарплатою в $1 тисяч.

Ось що відповідали респонденти:

Зарплата в 1 тис $: чи вірять в це бахмутяни?

https://www.youtube.com/watch?v=UAKGaYy0rHA

Мешканка Бахмута Наталя: Я не знаю. Та неможливо це. Країна слабка. Економіка слабка. Яка там тисяча доларів? Ні, нереально.

Бахмутянин Євгеній: Я думаю, що зараз це неможливо. При такій економічній ситуації в цій країні, я думаю, що це неможливо. Щоб встановити таку зарплату, для початку треба вирівняти рівень життя.

Переселенець Анатолій: Ні, звісно. Нам обіцяли це скільки років. Всі обіцяли, але ніхто не давав. Королевська обіцяла, всі обіцяли. Ні! Не вірю!

Гість Бахмута з Тернополя Іван: Звичайно, хотілося б вірити в це. Можливо, якщо українці дійсно отримували б по тисячі доларів зарплати, до і долар би мав вартість. Ми були б вже мільйонерами при гривнях. Було б дуже добре. Дай Боже, щоб народні депутати дійсно були народними, думали про народ, і прирівняли би український народ до європейських країн. Не маємо ще такого потенціалу, я вважаю.

Юстина Іванівна: Я не вірю! Та тому що скільки обіцяли весь час, обіцяли “краще, краще”, а воно не краще, а гірше. 

Військовослужбовець ЗСУ Герман: Я думаю, що ні.

Військовослужбовець ЗСУ Максим: Ні, звісно. Напевно, в бюджеті немає коштів.

Таким чином з 10 опитаних нами українців, жоден на 100% не вірить у підняття зарплат до 1000 доларів. 

Додамо, якщо йдеться про робітників держпідприємств, то для такого рівня зарплати потрібно залучення коштів, оскільки зараз економічний стан не дозволяє встановлювати зарплати на такому рівні. А отже, аби взяти десь такі кошти, потрібно підвищувати податки. А при підвищенні податків та такій нормі зарплати малий бізнес зараз не впорається із вимогами. 

Читайте інші опитування бахмутян:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: