Події, які відбуваються в період широкомасштабної війни, своєю чергою вплинули на виплати заробітної плати українцям. Як мають платити зарплату під час війни, від чого залежить термін та розмір її виплат і хто може не виплачувати гроші — розбираємо з юристом.
Про виплати заробітної плати в умовах воєнного стану в ефірі програми “Сідай, розкажу” на Вільному радіо повідомила юристка благодійного фонду “Право на захист” Євгенія Холодна.
За її словами, в першу чергу виплата заробітної плати залежить від варіанту режиму роботи підприємства, який обрав роботодавець:
Однак якщо підприємство розташоване в зоні бойових дій, за затримку заробітної плати роботодавець не відповідає. Втім зовсім не виплачувати гроші він не має права. Роботодавець може лише перенести час виплати заробітної плати на той момент, коли його підприємство відновить платіжні можливості.
“Наголошую на тому, що роботодавець може відтермінувати заробітну плату, платити частинами, враховуючи свою власну платоспроможність. Однак треба аналізувати кожну ситуацію конкретно. Наприклад, якщо це якесь підприємство на Луганщині, Донеччині, яке не може працювати, або ж фактично його вже немає, то й працівник повинен ставитися до цього з розумінням”, — зазначає Євгенія Холодна.
Якщо підприємство розташоване на умовно спокійній підконтрольній Україні території, продовжує працювати, як і до загострення конфлікту, а роботодавець затримує зарплату, в цьому випадку він порушує трудове законодавство, наголошує фахівчиня.
В такому разі працівники цього підприємства мають право звернутися до Держпраці зі скаргою на свого роботодавця.
Нагадаємо, українським підприємцям в умовах воєнного стану виплачуватимуть протягом двох місяців по 6 500 гривень за кожного вимушеного переселенця, якого вони візьмуть на роботу. Хто підпадає під умови та що для цього треба зробити — дізнавайтесь за посиланням.
Читайте також: