В Україні за добу виявили понад 5 тисяч заражених коронавірусом. Майже 300 з них — мешканці підконтрольної Донеччини. А очільник МОЗУ попередньо оцінив ефект жорстких карантинних обмежень після новорічних свят.
За четвер, 21 січня, лабораторії підконтрольної уряду частини Донеччини повідомили про ще 267 хворих на коронавірусну хворобу, серед яких 8 дітей. Найбільше нових заражених виявили у Маріупольській (56 людей), у Краматорській (39) та у Слов’янській громаді (36 пацієнтів). Про це повідомляє голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
Загалом від початку пандемії на підконтрольній Донеччині діагноз COVID-19 діагностували майже 43 тисячам мешканців. Актуальні дані по кожній громаді станом на 22 січня відображені на інфографіці ДонОДА:
Офіційних даних з тимчасово окупованої території Україна не має. Але за повідомленнями окупаційної адміністрації, у т.зв. “ДНР” за останню добу виявили 218 хворих на COVID-19. Ще не одужали від цієї інфекційної хвороби майже 7 тисяч людей.
Окремо обліковують там хворих на пневмонію. Як відомо, пневмонія є одним з ускладнень коронавірусної хвороби. Але скільки саме таких пацієнтів, достеменно невідомо. Т.зв. “мінздрав ДНР” заплутався у власних повідомленнях та публікує одразу подвійний набір цифр.
Впродовж доби ще 5 348 громадянам на території України лабораторно підтвердили коронавірусну хворобу. Серед них 164 дитини та 225 медпрацівників. Таку добову статистику оприлюднив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
— 1 900 людей опинились в лікарнях з проявами цієї хвороби;
— 163 важкохворих померли.
Під час брифінгу очільник МОЗ оцінив результативність жорстких карантинних обмежень 8-25 січня, які добігають кінця вже цими днями. Він заявив, що оцінити ефект цих заходів можна буде пізніше. Але, за його словами, вже зараз видно тенденцію покращення епідситуації.
“Не можливо і не треба розглядати жорсткі карантинні заходи виключно в той період, в який вони сталися. Це впливає на загальну картину як по захворюваності, так і за кількістю важких випадків та госпіталізованих людей. Ви бачите, що у нас падає кількість людей, яких реєструють як захворівших на COVID-19. Ми досягли певної серйозної стабілізації. Нам вдалось на початкових стадіях збити цю хвилю розповсюдження COVID-19, яка потенційно мала розпочатися після новорічних свят”, — пояснює очільник МОЗ.
Як саме спрацювали січневі карантинні обмеження, Степанов пояснив на прикладі.
“Там дуже проста математика: якщо 10 людей захворіли під час новорічних свят, потенційно вони кожний день спілкуються з 10-ма людьми, то вони потенційно можуть заразити 100 людей. Якщо ми вводимо обмеження, які впливають на контактування між цими людьми, кількість потенційних заражених буде не 100, а, умовно кажучи, 50. І це серйозний результат, який впливає на загальну статистику”, — каже він.
Міністр додає: станом на ранок 22 січня в лікарнях по всій країні лікуються від проявів коронавірусної хвороби менше ніж 19 тисяч людей (це люди або з підтвердженим діагнозом або з підозрою). На початку грудня ця цифра становила близько 29 тисяч.
“Це прямий доказ того, що наша стратегія впливає на ситуацію, і вона покращується”, — заявив очільник МОЗУ.
Читайте також: