З 1 серпня починається конкурс громадських ініціатив “Бюджет участі 2021”. В рамках цього конкурсу мешканці Бахмутської ОТГ можуть самі розподілити частину бюджету громади, щоб зробити життя тут кращим. Що робити, щоб отримати гроші — читайте далі.
“Бюджет участі” — це конкурс, який проводиться для мешканців різних міст та громад. Завдяки цьому проєкту люди можуть вирішити проблеми громади або зробити щось нове, що не включає до своїх планів влада. Головне — щоб це стосувалося мешканців громади. Наприклад, у кабінеті для вагітних в Бахмутській лікарні кілька років не було ремонту, але міська лікарня у 2018 році написала проєкт та зробила там сучасний ремонт, крім того купили нове обладнання для маніпуляційного кабінету. Біля залізничного та автобусного вокзалів у Бахмуті за виграні на “Бюджеті участі” гроші зробили дошки з навігацією містом. А в пологовому будинку з’явилося “Вікно життя”. Тут жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, може анонімно залишити немовля. Більше проєктів, які отримали фінансування за конкурсом “Бюджет участі”, ви можете знайти натиснувши тут.
Всі ці проєкти, як і ті, які ви можете подати, буде оцінювати спеціальна комісія в Бахмутській міськраді. Але це не означає, що все вирішуватиме влада. Остаточний вибір будуть робити все ж інші містяни. Завдяки електронному сервісу, жителі громади можуть проголосувати за той проєкт, який їм більше сподобався, і який вони вважають важливим. Проєкти х найбільшою кількістю голосів отримають фінансування.
Спробувати зробити щось для своєї громади можуть жителі Бахмутської ОТГ, яким виповнилося 16 років.
Учаснику необхідно розробити проєкт своєї ідеї та зібрати підписи щонайменше 20 інших жителів громади, які підтримують цей проєкт. Потім необхідно порахувати скільки грошей і на це потрібно. Зазначимо, що половину з вартості цього проєкту мають вкласти самі автори.
“За параметрами подачі проєктів умови залишаються ті ж самі: максимальна вартість до 100 тисяч, мінімальна вартість не встановлена. Також залишається співфінансування 50:50 з партнерським вкладом. Це можуть бути як матеріальні так і не матеріальні вклади мешканців громади”, — розповідає в коментарі Вільному радіо начальниця відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради Світлана Кудрявих.
Тобто цей вклад може як робоча сила. Наприклад, гроші на дитячу зону вам дасть влада, але будувати її ви маєте власноруч, або закликати того, хто допоможе на безоплатній основі.
Готовий проєкт разом із підписами необхідно внести у відповідну форму-анкету за посиланням. Зазначимо, посилання запрацює лише 1 серпня.
“Подача документів буде тривати 1 місяць — з 1 серпня по 1 вересня”, — зазначає в коментарі Вільному радіо начальниця відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради Світлана Кудрявих.
Після цього комісія при Бахмутській міській раді перевірить, чи дотрималися ви всіх умов, та з 25 вересня по 9 жовтня інші жителі громади зможуть проголосувати за проєкти. З 10 до 15 жовтня керівництво ОТГ обере переможців з тих проєктів, які підтримали більшість людей, та включить їх до витрат з бюджету громади. Вже у 2021 році з міського бюджету на проєкти-переможці виділять гроші та ініціатори зможуть почати їх реалізовувати.
Торік на “Бюджет участі” з бюджету Бахмутської міськради виділяли півмільйона гривень. В 2021 році фінансування збільшили до 600 тисяч.
“По цьому проєкти ми хочемо побачити наскільки активно буде конкурс тривати в межах всієї території Бахмутської об’єднаної територіальної громади. Тому що минулого року це було лише місто Бахмут, а оскільки в нас же є й території сільських рад, то ми збільшили на 100 тисяч. Якщо буде дуже великий попит і великий конкурс, то я буду на наступний рік виступати з пропозицією, щоб ще збільшили фінансування конкурсу”, — пояснює Світлана Кудрявих.
Таким чином, до участі можуть долучитися жителі Бахмута, Червоної гори, Іванівського, Андріївки, Хромового, Берхівки, Кліщіївки, Опитного, Зеленопілля, Іванграду, Ягідного, Зайцевого, Вершини, Веселої Долини, Покровського, Нової Кам’янки, Клинового, Відродження та Мідної Руди.
Читайте також: