Жителі “українського Нью-Йорка” все ще чекають на перейменування свого селища

Новгородське офіційно так і не стало Нью-Йорком. Хоча профільний комітет Верховної Ради підтримав таке рішення на початку лютого. Питання вже включили у порядок денний парламенту, але на голосування ще не ставили.
Про це Вільному радіо розповіла місцева активістка, координаторка спільноти ”Український Нью-Йорк на Донеччині” Надія Гордіюк.
“Як наврочили нам. Комітет Верховної ради підтримав перейменування Новгородського у пакеті з іншими населеними пунктами. Але завдяки нашим фальсифікаторам, які зібрали лже-підписи, наше питання з пакету було знято. Потім питання знов поставили в порядок денний, але в той день “ОПЗЖ” та “Батьківщина” заблокували трибуну через земельне питання. А потім у Києві почався локдаун”, — перераховує пані Надія.
Вона пояснює, що скаргу з підписами людей, які начебто проти повернення історичної назви, надіслали до парламенту. А звідти її передали селищній раді.
“Побачили, що там дуже багато підписів людей, які за Нью-Йорк. Люди, з якими я розмовляла, казали, що їх позаписували цілими родинами. Збирали ніби-то щодо проблем водопостачання, а потім “шапочку” поміняли. Поки вирішували це питання, за пакет проголосували, а наш Нью-Йорк залишився”, — обурюється активістка.
Додає, коли парламент знову розпочне пленарні засідання, новгородці нагадуватимуть про своє питання.

Нагадаємо, Нью-Йорк — історична назва селища, яке на Донбасі заснували німці. Перейменували його у 1951-му році. Повернення історичної назви місцеві жителі добивалися з 2016-го. На початку лютого 2021-го року комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав ініціативу.
Читайте також:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
