Палата — як ілюстрація з казки. Новгородські активісти розмалювали палату в дитячій лікарні


image
Фото: ГО "Ініціативна молодь українського Нью-Йорка"

Українські казкові персонажі оселилися в дитячому відділенні Центральної міської лікарні Торецька. Усе — завдяки громадської організації “Ініціативна молодь українського Нью-Йорка” та небайдужим людям з різних міст країни. 


Про проєкт “Розфарбуй дитинство” Вільному радіо розповіла заступниця голови організації Христина Шевченко. Активісти брали участь у конкурсі “Розбудова мережі центрів молодіжного волонтеріату в Донецькій області”. За умовами, треба було розробити проєкт з вирішення соціальної проблеми.

“Ми розуміємо, що зараз пандемія COVID-19. Були побажання від батьків поліпшити умови дитячого відділення лікарні Торецька. Палати там старі, ремонту давно не бачили. Їх трохи підфарбовують, але вони ще з радянських часів. Ми поговорили з директором лікарні Сергієм Халімовим, він підтримав нашу ідею і показав палати, які можна відремонтувати. Спочатку ми хотіли просто розфарбувати стіни, але коли побачили тріщини, стару проводку, зрозуміли, що потрібен ремонт”, — розповідає дівчина.

Фото: ГО “Ініціативна молодь українського Нью-Йорка”
Фото: ГО “Ініціативна молодь українського Нью-Йорка”

Молодь підтримала громадська організація “Твоє нове місто” (Торецьк). Почали шукати, хто може допомогти матеріалами.

“Ми були приємно здивовані, що ця тема знайшла такий відгук у людей. Нам допомагали з Києва, багато приватних підприємців, просто родини, які чули про цей проєкт. Хтось давав шпаклівку, хтось сітку, хто чим міг”, — ділиться враженнями Христина.

Намалювати вирішили українських казкових персонажів: Котигорошка, козаків, Івасика-Телесика. Працювала художниця Тетяна Синенко. На все пішов місяць.

“Ці малюнки такої національної тематики, щоб діти відчули себе частинкою українського народу. Така часточка патріотичного виховання. Коли завершили проєкт, ми допомогли медсестрі розставити ліжечка. Бачили, що діти заходять, їм подобається”, — додає представниця ГО.

Казкова палата розрахована на найменших пацієнтів віком до 5-6 років. Але якщо буде велике навантаження, туди можуть покласти і старших дітей. 

Фото: ГО “Ініціативна молодь українського Нью-Йорка”

Для довідки:
Організація “Ініціативна молодь українського Нью-Йорка” з’явилася у червні 2019 року. У ній два десятки людей — це студенти та школярі, які хочуть зробити життя громади кращим. Вони вже долучилися до кількох проєктів. Зокрема,  в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу реалізують проєкт “Правила цивільного захисту знай — життя та здоров’я зберігай”. Це тренінги для школярів, оснащення шкіл (протипожежні двері, протипожежні щити, вогнегасники, респіратори, комплекти для пожежних щитів), зустрічі з ДСНСниками, проведення фестивалю “Безпечна громада”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: