Жителям окупованої частини Донеччини нагадали, що їхні “паспорти “ДНР” перестануть діяти з 2025 року. Тоді ж сплине термін дії так званих “адресних довідок” та інших документів, за якими загарбники можуть ідентифікувати місцевих.
Про це пишуть в так званому “міністерстві внутрішніх справ “ДНР”.
Спочатку жителям тимчасово окупованої частини Донеччини дозволяли до 1 липня 2024 року перебувати на захоплених Росією територіях за документами псевдореспубліки. До цієї дати вони мали оформити російське громадянство, інакше їх могли визнати іноземними громадянами.
Читати також: Росія визнала “ДНР” та “ЛНР”. Що це означає, хто був за та проти (аналіз)
Однак пізніше, за оновленими указами невизнаного президента Росії Володимира Путіна українців, що опинились у тимчасовій окупації, поставили перед вибором: або до 1 січня 2025 року оформити російське громадянство, або написати офіційну відмову від нього. З цього випливав висновок:
Цим категоріям громадян будуть пропонувати оформити посвідку на проживання (т.з. “ВНЖ”).
Аби власники “паспортів ДНР” могли користуватися необхідними послугами на тимчасово окупованій території, термін дії цих фейкових документів подовжили. За попереднім псевдоуказом ідентифікація власників “паспортів ДНР” мала припинитися 31 грудня 2023 року.
Однак, ймовірно, темпи паспортизації жителів псевдореспубліки не виправдали очікувань росіян. Тож місцевим дозволили й далі користуватися “паспортами ДНР”. Згідно з “указом” ватажка псевдореспубліки Дениса Пушиліна, їх припинять приймати до кінця 2024 року.
Також у цей самий термін припинять діяти “адресні довідки” та інші документи, за якими окупанти могли ідентифікувати жителів окупованої частини регіону.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо говорили з мешканцями тимчасово окупованої частини Донеччини та правозахисницею про те, як паспорти РФ у т.з. “ДНР” змінюють життя людей в окупації та для кого є ризик опинитися на лаві підсудних через цей документ.
Також ми розбирались, як краще отримати український паспорт для дітей з окупації, які документи необхідні, коли можуть відмовити в оформленні та хто з т.з. “ДНР” найбільше цікавиться українським паспортом.