Бійці 93-ї бригади “Холодний Яр”, які захищають Соледар на Донеччині, показали військових та місцевих серед пошкоджених обстрілами будинків, деякі вулиці міста з вирвами та шахтні будівлі ДП “Артемсіль”.
Фотографії з Соледара, який багато місяців намагається захопити російська армія, опублікувала пресслужба 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”.
“Соледар — місто, яке кожен день розвалюють та знищують російські снаряди та ракети. У місті зовсім нема вигод — ні води, ні світла, ні газу. Тим не менш, там ще досі живуть та виживають цивільні мешканці”, — пишуть військові.
На одному з фото — знищена обстрілами росіян будівля спелеосанаторію ДП “Артемсіль”. Колись у ньому лікували дітей з астматичними проявами.
Військові об’їжджають свої позиції, дорогою зустрічаються споруди рудників соляних шахт.
У багатоквартирних будинках немає шибок, пошкоджені рами та балкони.
Багатоквартирні будинки в центрі стали порожніми коробками, непридатними для проживання. Але все одно там хтось живе — видніються труби “буржуйок”. Біля будинків — кількаметрові вирви.
Ті місцеві, які досі залишаються тут, обрали жити у нелюдських умовах — без води, електрики, тепла, газу, зв’язку та медицини. Їхнє життя зводиться до задоволення базових потреб виживання. Разом з ними — тварини.
“Соледар — один з епіцентрів бойових дій з окупантами. Воїни 93-ї бригади Холодний Яр тримають удар і не дають російським окупантам взяти місто”, — пишуть бійці.
Бійці 93-ї ОМБр “Холодний Яр” не лише втримують місто під контролем України, а й мають силу жартувати та посміхатись.
А ще пам’ятають, що скоро Новий рік.
До вторгнення Росії Соледар забезпечував усю Україну сіллю. Саме тут працювало ДП “Артемсіль”, яке під землею міста видобувало на соляних шахтах кам’яну сіль. Це було найбільше у Європі підприємство з солевидобутку. Велика частина місцевих мешканців працювали саме там. У квітні воно зупинилося внаслідок російської збройної агресії. Відтоді Україна вимушена закупляти сіль для побутових та технічних потреб.
Читайте також: