Ми зібрали найважливіші події тижня для регіону в одній публікації, аби ви нічого не пропустили. Закриття гральних залів, знов парламентські вибори у сусідній громаді, “Артемсіль” стала, розслідування проти президента, — про це та інше прямо зараз.
Силовики вилучили 20 ігрових автоматів, комп’ютери, роутери, флешки, відеокамери з серверами відеоспостереження, меблі, чорнові бухгалтерські записи та готівку.
До речі, уряд намагається легалізувати гральний бізнес в країні. Хочуть зробити так, аби гральні заклади були зареєстровані та сплачували всі податки. Для цього Верховна Рада ухвалила окремий закон. Що саме будуть робити, дізнавайтесь тут.
Мер Краматорська Олександр Гончаренко сам запропонував Савченко цю посаду одразу після того, як 25 листопада мер Бахмута Олексій Рева звільнив її. Коментуючи своє рішення, Гончаренко заявив:
“Я більшого фахівця, на жаль, у нашому місті не знайшов. Це фахівець, який працював 8 років і займався ефективно і результативно питаннями залучення інвестицій до Бахмута. Вона реалізувала набагато більше проєктів, ніж наша міська рада за останні п’ять років. Вона коливалась, вона обдумувала, бо це передбачає переїзд до Краматорська, але прийняла рішення”, – сказав мер Краматорська.
В понеділок 21 грудня штаб ООС звітував про одразу 3 факти загострення біля лінії розмежування. Російські найманці, обстрілявши позиції ЗСУ в районі Південного, поранили двох військовослужбовців; за повідомленням Міноборони, їх стан був не критичний.
Того ж дня військові розповіли, що бойовики поцілили й у цивільного мешканця. Напередодні в районі Кам’янки (що в Ясинуватському районі неподалік Авдіївки) постраждали трактористи, які поверталися з полів. Їх обстріляли російські найманці з протитанкового гранатомета з боку тимчасово окупованої Василівки.
Трактор John Deer знищений, а 41-річного тракториста з мінно-вибуховими травмами голови ушпиталили. Прокуратура Донеччини розслідує цей обстріл цивільних мешканців та сільгосптехніки.
В той же день штаб ООС повідомив про те, що один з бійців 14-ї ОМБР потрапив у полон до бойовиків на Луганщині. Цим військовим виявився 29-річний Олександр Пупко. Бійцю пощастило: українській делегації в ТКГ вдалося домогтися його повернення на підконтрольну уряду територію.
Нагадаємо, його побратим по бригаді, 47-річний Микола Тарасюк, зник з місця розташування підрозділу минулого тижня. За декілька днів бойовики т.зв. “ЛНР” повернули його тіло зі слідами насильницької смерті. Що саме сталося з цими військовими та як вони потрапили на непідконтрольну територію, наразі розслідують силовики.
У вівторок 22 грудня по українських захисниках Водяного на Приазов’ї з боку окупантів “працювала” артилерія калібру 122 мм. Також в тому районі окупанти з відстані мінували позиції ЗСУ, закинувши 8 заборонених мін ПОМ-2.
В четвер знову було 2 поранених українських бійці: одного в районі Шумів під Торецьком поранили російські найманці під час обстрілу, а другий військовий підірвався на невідомому вибуховому пристрої в районі Красногорівки. Штаб ООС зазначав, що його життю нічого не загрожує.
Знову тривожні новини від соледарського ДП “Артемсіль”: це найбільше та найстаріше в країні державне підприємство з видобутку шахтним способом кам’яної солі призупинило виробництво на 3 тижні. Місцеві шахтарі кажуть: це не вперше за останні роки, адже видобувають більше, ніж можуть продати.
Восени там втретє за календарний рік змінився керівник. Профспілка каже, що задоволена цим призначенням, але звернулася до міністра економіки з листом, запросивши його до себе подивитися на власні очі на стан справ на виробництві.
Тим часом уряд відновлює “велику приватизацію” державних підприємств. Чи не потрапить знову ДП в цей перелік, побачимо вже у новому році.
Виконком Бахмутської міськради підняв тариф на централізоване опалення для населення на майже 260 грн за 1 Гкал. 2 будинки зі своєю котельнею платитимуть на 220-225 грн більше за 1 Гкал. А в смт Красна Гора (яке входить до складу Бахмутської ОТГ) на одній вулиці підняли тепловий тариф на понад 186 грн за 1 Гкал, а на іншій — на майже 240 грн за 1 Гкал!
Тим часом у Мирнограді водопостачальник через комунальні борги людей почав давати воду погодинно у мікрорайон “Західний” та селищі Новатор: вода з кранів текла лише о 6:00-10:00 та о 18:00-22:00. При цьому страждали й ті, в кого боргів немає. Коментар від мирноградського водоканалу нам отримати не вдалося.
До речі, в минулому “Бахмут-вода” боролася з такими боржниками “точково”: машина зі спеціальним обладнанням типу “спрут” їздила по адресах та блокувала водовідведення у квартирах з боргом, не заходячи в помешкання людей.
Для відновлення послуг необхідно було погасити заборгованість (або укласти договір реструктуризації) та сплатити вартість виїздів такої машини з бригадою.
Бахмутська міськрада ухвалила план соціально-економічного розвитку на наступний рік. Вирішили виділити гроші на деякі соціально-значущі проєкти в сільських громадах. Це будівництво та реконструкція амбулаторій, клубів та будинків культури, створення молодіжних центрів та хабів. В яких саме селах все це робитимуть, можна знайти тут.
Слов’янський міськрайонний суд продовжив тримання під вартою до 21 лютого підозрюваних у вбивстві бахмутського активіста Артема Мирошниченка. Судові засідання тривають з кінця минулого року. Суддівський склад змінився, тому розгляд справи почали знову.
В Артемівському міськрайонному суді триває суд щодо постачання обладнання з заводу “Вістек” в ОРДЛО та ймовірного фінансування тероризму. Фігуранти — ексгендиректор заводу “Вістек” Ордаш Дадашов, заступник директора з маркетингової частини заводу Сергій Новіков та один з депутатів Донецької облради Роман Коваленко. Але розгляд перенесли на січень.
За даними слідства, ці чоловіки організували постачання для шахт на окупованих територіях транзитом через Росію високоміцних ланцюгів, зварювальних електродів, ковальсько-пресового обладнання тощо. СБУ каже, що лише з квітня по вересень 2018 року завод передав такої продукції представникам окупаційної влади на понад 19 млн грн.
А у столиці Печерський суд зобов’язав ДБР розслідувати можливу бездіяльність президента Зеленського, яка призвела до загибелі морпіха Ярослава Журавля влітку на Донбасі. Цього добивається батько загиблого військового Сергій Журавель. Його син загинув у сірій зоні під Зайцевим Бахмутського району після поранення під час евакуації тіла загиблого побратима.
Ярослав Журавель помер від крововтрати в кількох ста метрах від позицій свого підрозділу, так і не дочекавшись допомоги. Це сталося коли українська влада через Тристоронню контактну групу домовлялась про чергове перемир’я, яке триває з 27 липня.
Яскраву перемогу — 1 місце на міжнародному музичному конкурсі акордеоністів — здобув 8-річний музикант з Часів Яра Іван Гомольський. У своїй віковій категорії він обійшов 15 китайських дітей, одного українця та 5 дітей з країн ЄС.
Для таких результатів хлопчик грає на акордеоні щонайменше дві години кожного дня. Його вже не перший рік навчає Наталія Дорофеєва, викладачка Бахмутського музичного коледжу за сумісництвом. “Це як Олімпіада для спортсменів”, — каже вона захоплено про конкурс (який через пандемію проводили онлайн). Талановитого та працьовитого хлопчика привітала й Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського.
Детальніше читайте в матеріалі “На Донеччині 8-річний акордеоніст переміг на міжнародному музичному конкурсі у Франції“. Також можна подивитися виступ юного музиканта (з 6:55 хвилини) та церемонію його нагродження:
Донеччину сколихнуло справді різдвяне диво, яке сталося з родиною бахмутських поліцейських Олександра та Карини Зеленських. Їх первісток Єлисей, хворий на генетичну хворобу СМА1, безкоштовно отримає ін’єкцію вартістю 2,3 млн доларів. Препарат Zolgensma має вилікувати генетичний збій в організмі малюка та суттєво покращити його здоров’я.
Цю ін’єкцію пообіцяв надати її виробник, фармацевтична компанія Novartis. Це можна вважати абсолютним дивом, тому що родина та благодійники за майже рік надзусиль змогли зібрати одну п’яту від потрібної суми. А укол необхідно зробити до жовтня 2021.
Романтична британська комедія «Реальна любов» (2003, 129 хв) об’єднала десять людських історій, що розвиваються паралельно в Лондоні незадовго до Різдва та пов’язані одна з одною.
Цікавий сюжет та зірковий акторський склад (Г’ю Грант, Біл Найї, Лайем Нісон, Ема Томпсон, Колін Ферт) — це саме те, що потрібно різдвяно-новорічними вечорами. Вмикайте кіно за посиланням. Гарних свят!