Звільнені полонені проходять обсервацію на Донеччині


image
Фото: сторінка Павла Кириленка у Facebook

Українців, яких звільнили з полону бойовиків, помістили в обсервацію в Донецькій області. Разом з ними в ізоляції знаходяться ще троє людей, яких Київ мав віддали бойовикам. Колишні ув’язнені не захотіли повертатися на окуповану територію.

Про це повідомив голова Донецької області Павло Кириленко на своїй сторінці у Facebook.

“Ми зібрали всіх разом, як осіб, які переходили на обмін через пункт пропуску в місті Щастя в Луганській області, так і через КПВВ “Майорське” в Донецькій області. Тобто, ті особи, які утримувалися на тимчасово окупованій території і переходили як на територію Донецької, так і Луганської області – всі вони будуть знаходитись у місці обсервації в Донецькій області”, – розповідає очільник ДонОДА.

16 квітня всім експолоненим зроблять ПЛР-тестування на коронавірус.

Варто зазначити, що троє людей з одинадцяти, яких передали бойовикам так званої “ЛНР”, відмовились повертатися на окуповану територію.

Звільнений в’язень: Я сказав вам, я не перейду цю лінію.

Ольга Кобцева: Далі. Ви відмовляєтесь від участі в обміні?

Звільнений в’язень: Я піду назад, до Дніпра. Я воював за “ЛНР”. А тепер мене помилували. Ми розрахувалися, начебто. Я хотів звільнитися від відповідальності за участь у війні проти України”, – такий діалог відбувся між одним з колишніх полонених та так званою омбудсменкою самопроголошеної “Луганської народної республіки” Ольгою Кобцевою.

Тож загалом на обсервацію відправили 23 людей.

“Всі витрати і умови розміщення в обсервації, звісно, бере на себе держава. Окремі кімнати, одяг, засоби гігієни – всім цим вони будуть забезпечені, як і триразовим харчуванням. Їм умови всі надані”, – запевняє Павло Кириленко.

Після двотижневої ізоляції колишні полонені зможуть побачитися зі своїми рідними. А поки вони спілкуються у телефонному режимі.

Нагадаємо, 16 квітня відбувся перший у 2020 році обмін полоненими між Києвом та бойовиками. На тимчасово окуповані території повернулися 14 людей, а бойовики віддали 20 українців.

Журналісти Вільного радіо розшукали у відкритих джерелах інформацію про деяких заручників та як вони потрапили у полон.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: