111 грн економії: Бахмутська міська рада знайшла нового відеомейкера для реклами


image
Фото: з відкритих джерел

В середині жовтня журналісти Вільного радіо писали про відеоролики, які замовила місцева влада Бахмута за 100 тисяч гривень. Підрядник мав підготувати 48 хвилин реклами міста. Однак, він не виконав і половини, як умови договору змінили й знайшли іншого відеомейкера. Чому вирішили змінити виконавця, і скільки це коштуватиме місту читайте в матеріалі.

 

Передісторія: Раніше журналісти Вільного радіо писали, що Бахмутська міська рада провела тендер на зйомку і монтаж 48-хвилинного відеоролика. Представники місцевої влади Вільному радіо пояснили, що це не один відеоролик, а декілька, а їх тематика: висвітлення діяльності міськради. На це з міського бюджету виділили 98 тисяч 984 гривні. Аукціон чиновники не проводили, вирішили не економити та віддали закупівлю ФОПу без історії на тендерах.

Новий тендер: на офіційній сторінці у Facebook Бахмутської міської ради публікували відео, які робились в рамках цього проєкт. З загальних 48 хвилин всіх відеороликів вийшло лише 10, хронологією 15:03 хвилини. Їх можна подивитись за посиланням (відеоролики з назвою Бахмут-Енергія розвитку). Однак 20 листопада на Prozorro з’явився новий тендер, також на створення відео. Ціна вже нижча, хронометраж відеороликів менше, умови ті самі: зйомка з камери, з повітря і монтаж відео. Тендер провели також без аукціону. Крім того, вже інший і переможець — ФОП Кутова Тетяна Володимирівна.

Для довідки:
За даними аналітичного порталу YouControl ФОП Кутова Тетяна Володимирівна — це бахмутська підприємиця. Основним видом діяльності є торгівля товарами через намети й ринки. По інших кведах в неї є і фотокопіювальні роботи, організація вечірок, конференцій та інше.

Згідно з даними bi.prozorro, за всі роки підприємниця виграла лише 2 тендери: цей на відеозйомку та на закупівлю бланків для училища олімпійського резерву ім. Бубки у 2017 році. Останній тендер провалився. Більше ніж через півроку після укладання договору училище розірвало договір з підприємницею, тому що та закривала свій ФОП. Роботи вона не виконала.

Журналісти Вільного радіо звернулись до Бахмутської міської ради за коментарем, чому провели ще один тендер, не закінчивши попередній. Ось що нам відповіли: 

“Умови попереднього підрядника нас вже не влаштовували,  знайшовся інший, з більш вигідною пропозицією. І ми уклали вже іншу угоду”, — розповіла Вільному радіо начальниця відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради Світлана Кудрявих.

Вона пояснила, що новий підрядник краще знімає відео і монтує. Жінка додала, що з першим виконавцем договір розірвали. По факту, в попередній тендер внесли додаткову угоду: відеомейкер має зробити трохи понад 11 хвилин відео і за це йому заплатили 23 тисячі гривень. Зазначимо, загальний хронометраж відеороликів, знятих підрядником більше 15 хвилин.

Гроші, які залишились від попереднього тендеру, 76 тисяч 960 гривень і розподілили на іншого підрядника. Тепер підприємиця має зняти відеороликів для міської влади на 37 хвилин, за майже такими ж тарифами, як і попередній виконавець. Ціна різниться в 3 гривні за хвилину. Якщо рахувати по тарифах за 37 хвилин, то це на 111 гривень дешевше, ніж зробив би попередній підрядник.

111 грн економії: Бахмутська міська рада знайшла нового відеомейкера для реклами

Загальна вартість усіх роликів на 48 хвилин уже зі зміною виконавця все одно буде складати ті самі майже 100 тисяч.  

Зауважимо, відповідно до законодавства, при замовленні товарів в Prozorro більше ніж на 200 тисяч гривень або послуг вартістю понад 1,5 мільйона гривень є обов’язкова вимога — проведення аукціону. Тобто учасників має бути мінімум 2. Завдяки торгам вдається обрати постачальника з вигідною ціною.  Якщо ж ціна тендеру нижча — це допорогові закупівлі. В цьому випадку може бути 1 претендент-виконавець, який і стає переможцем. Якщо ж їх буде кілька, і замовник все одно зможе зекономити. Чиновники Бахмутської міської ради не порушили закон, коли не проводили аукціон, але це показує, що замовники не намагались зекономити.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: