Зареєструвати свій легальний бізнес підприємець може швидше, ніж подивитися серію серіалу. І це також можна зробити не виходячи з дому.
Український уряд впровадив можливість оформити ФОП онлайн ще у 2019 році. З того моменту ця е-послуга набрала популярності, а Міністерство цифрової політики перенесли її на портал Дія (Держава і я). Лише за квітень 2020 року через портал Дія українці оформили 4007 ФОПів, змінили дані 5078 ФОП, а ще 5726 змогли закрити фірми не виходячи з дому. В пресслужбі додатку “Дія” кажуть, що українці стали вдвічі більше відкривати ФОПів онлайн, ніж минулого року.
Тож, розповімо покроково, як відкрити свій бізнес за 12 хвилин.
Для початку увійдіть до кабінету Дія натиснувши кнопку у правому верхньому куті на головній сторінці порталу.
Увійти в кабінет можна з допомогою особистого ключа. Його потрібно вкласти у відповідне віконце. Якщо у вас немає електронного ключа на комп’ютері, то зареєструватись можна через Bank ID. Для цього потрібно натиснути кнопку вверху “Авторизуватись з ID GOV UA”.
Після цього натисніть на кнопку “НБУ” та оберіть банк, в якому у вас відкритий рахунок та за яким ви можете увійти в систему.
Портал Дія автоматично зрозуміє як вас звати та запропонує продовжити реєстрацію. Тут необхідно заповнити дані, які повністю зашифровані та захищені.
Після цього у вас має з’явитись повідомлення зі смайликом про успішну реєстрацію. Переходимо в кабінет.
Як тільки ви увійшли в кабінет вам необхідно натиснути у верхньому лівому куті вкладку “Послуги”, обрати пункт “Створення бізнесу”.
У вікні, яке має з’явитись, натиснути кнопку “Відкрити за 10 хвилин”.
Оберіть своє громадянство та адресу, на яку реєструєте ФОП.
Після цього оберіть КВЕД (класифікація виду економічної діяльності). Для прикладу, оберемо роздрібну торгівлю через поштове замовлення або через мережу інтернет.
Тут необхідно вказати чи займались ви підприємництвом останні 12 місяців.
Один з найважливіших кроків — це обрати тип оподаткування. Тут ви маєте обрати як саме ви будете платити податки: за загальною системою або за спрощеною процедурою. Обрати систему оподаткування вам допоможе тест від порталу Дія. Його можна пройти за посиланням. В ньому будуть всі роз’яснення щодо того, чим вигідніший той чи інший спосіб сплати податків.
Передостанній крок — це уточнення контактних даних. Саме вони будуть вказані в заявці.
В останньому пункті вам покажуть автоматично заповнену заявку, яку вам необхідно уважно передивитись та перевірити на помилки. Якщо вас все влаштовує, то необхідно поставити електронний підпис та надіслати документи.
Після цього зачекайте 2 робочі дні, щоб отримати результати про відкриття ФОП.
Журналісти Вільного радіо поспілкувались з підприємицею Наталією Зинов’євою. Вона засновниця та керівниця магазину “Канцмир” та студії оперативного друку “Фенікс” у Дружківці. Наталія, як і чимало інших підприємців, потрапила під обмеження та її бізнес був під загрозу, адже магазин мав закритися на карантин. Однак, вона знайшла вихід із цієї ситуації. Вона перенесла свій бізнес в режим онлайн.
“Вона в мене давно була, ця ідея. Дуже давно. Просто не вистачало часу. А з приходом карантину, нарешті з’явився час зайнятися тим, що давно було в думках”, — розповідає Вільному радіо підприємиця Наталія Зинов’єва.
Вона зазначає, що її магазин почав працювати в соціальних мережах та месенджерах.
“Я розміщувала і в Facebook сторінці, і посилання на Viber було. Ось так ми працювали під час карантину”, — каже Наталія.
Так, хоч її магазин і закрився в оффлайні, під час карантину її аудиторія навіть збільшилася.
“Хочу сказати що аудиторія збільшилася. Навіть по місту, хоча ми працюємо вже понад 15 років, хто нас не знав, тепер дізналися. Відсотків на 20% по місту нехай зросло, але клієнти з’явились зовсім інші”, — зазначає бізнесвумен.
За її словами, вихід в онлайн привернув до неї навіть клієнтів з інших регіонів країни.
“Якщо ми офлайн працюємо, то це тільки в нашому місті. Ми ж не охоплюємо великої частини клієнтів. А тут (в онлайні – ред.) в нас навіть замовлення з’явились із західної, центральної України”, — додає Зинов’єва.
Серед переваг в бізнесі онлайн жінка виділяє мобільність та охоплення клієнтів.
Коли Кабмін впровадив певні послаблення карантину, магазин та студія друку Наталії знов відновили свою роботу, але жінка продовжує розвивати інтернет-магазин та онлайн-продажі.
Зазначимо, на порталі “Держава і я” також працює платформа Дія.Бізнес. Тут можна знайти безкоштовні довідники стосовно ведення бізнесу, готові кейси та бізнес-ідеї, поради та онлайн-консультації. Детальніше читайте за посиланням.
Нагадаємо, у зв’язку з коронавірусом та переходом країни на карантин чимало підприємців вимушені були тимчасово припинити свою роботу. Через це їхні працівники залишились без роботи. Кабмін впровадив допомогу підприємцям по тимчасовому безробіттю для того, щоб зберегти робочі місця.
Крім того, на допомогу від держави також можуть розраховувати й ФОПи, в кого є діти. Як це зробити читайте детальніше в інструкції від Вільного радіо за посиланням.
Журналісти Вільного радіо також робили великий матеріал про підприємців Бахмута, які опинились під впливом карантину та про те, як їм допомогає держава. Читайте в матеріалі: Бізнес на карантині: як держава підтримує підприємців та чи це допомагає.
Читайте також: