12 вересня на Донбасі пройти на підконтрольну територію можна тільки на КПВВ “Станиця Луганська”


image
Фото: ДПСУ

12 вересня на Донбасі можна потрапити з тимчасово окупованої території до підконтрольної у законний спосіб лише через КПВВ “Станиця Луганська”. Решта пунктів пропуску в цю суботу не працюють. 

 

КПВВ “Станиця Луганська” в Луганській області — це єдиний КПВВ на Донбасі, який стабільно працює впродовж всього карантину. Щоденно тут перетинають лінію розмежування в обох напрямках близько 3 тис людей. Щоправда, транспорт на цьому КПВВ проїхати не може: пропускають лише пішоходів. 

Так, 11 вересня, за даними речника Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, тут впродовж всього дня на контрольовану українським урядом територію пройшли 1 010 людей. А на тимчасово окуповану  —  1 876 людей. 

Зазначимо, напередодні у п’ятницю на Донеччині працював також КПВВ “Новотроїцьке”. Бойовики т.зв. “ДНР” розблокували суміжний з українським КПВВ блокпост “Оленівка” на один день. Загалом перетнути лінію розмежування в обох напрямках вдалося 43 транспортним засобам та 284 людям. Причому більше транспорту (29 одиниць) проїхали на контрольовану урядом територію, а більше людей (199) прослідували на тимчасово окуповану. 

За даними представника прикордонників, 13 людей залишаються ночувати поблизу цього КПВВ у наметі ДСНС.

Інші КПВВ  

Люди могли б перетинати й КПВВ “Мар’їнка”, але його роботу блокують окупанти. Нагадаємо, 10 червня цей контрольний пункт в’їзду-виїзду відкрили для перетину після суворих карантинних заходів. Але відтоді масовий пропуск людей тут не відбувається — бойовики тримають закритим суміжний блокпост. Але часом роблять виключення.

Так, в червні монітори благодійного фонду “Право на захист” бачили, як з непідконтрольної території прийшов літній громадянин Німеччини. Він застряг на ТОТ після того, як приїхав туди на похорон своєї літньої матері. Також тут проходили люди, які називалися колективом футбольної команди, та інші. 

Через КПВВ “Гнутове” та “Майорське” не пропускають людей від початку карантину. Для перетину тут лінії розмежування необхідний особистий наказ командувача Операцією об’єднаних сил та  підтвердження пропуску  бойовиків.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: