У Донеччині та Луганщині впроваджують проєкт “Стань на світлу сторону”. Він передбачає встановлення джерел сонячної генерації у прифронтових населених пунктах. Загалом сонячними батареями обладнають 65 об’єктів інфраструктури.
Відповідний меморандум підписали у Києві 30 листопада.
Ініціативу втілюють коштом НАК “Нафтогаз України”. На проєкт витратять орієнтовно 100 мільйонів гривень.
Від енергії сонця будуть живитися публічні простори та об’єкти, якими найбільше користуються мешканці близьких до лінії розмежування населених пунктів. Першим таким місцем обрали КПВВ “Щастя” на Луганщині. Там облаштували сучасний сервісний центр, де і встановили батареї.
У грудні подібний центр на альтернативному джерелі енергії побудують у “Новотроїцькому”Переглянути (відкривається у новій вкладці), а на початку наступного року сонячними панелями обладнають контрольний пункт “Станиця Луганська”.
Але ініціативу впроваджуватимуть не лише на КПВВ, наголошують у Мінреінтеграції.
“Йдеться про будівлі і маршрути, якими наші люди на підконтрольній території активно користуються щодня. Наприклад, у Щасті буде обладнано 2 дитячих садки, 2 школи, міський палац культури, у Новотроїцькому – 2 школи, у Станиці Луганській, Авдіївці, Волновасі, Сартані – місцеві лікарні та інші об’єкти. Загалом буде облаштовано 28 шкіл і дитячих садків, 7 медичних установ, 4 палаци культури, кілька парків, десятки пішохідних переходів, зупинок і зон відпочинку. Навіть одна станція юних техніків. Головне – щоб люди бачили зміни, відчували безпеку і комфорт кожен день, поряд зі своїми будинками, у школах і садочках, де навчаються їхні діти. Це повинно стати нормою”, – говорить міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
Як додають у відомстві, проєкт націлений не лише на екологічність та енергонезалежність, а й на економію. Наприклад, за підрахунками експертів, за рік на КПВВ у Щасті вдасться згенерувати енергії на 410 тисяч гривень.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.