Вже остаточно: НКРЕКП ухвалила рішення не відключати газ абонентам з Донеччини, в кого немає договорів


image
Фото: з відкритих джерел

Національна комісія, яка регулює сферу комунальних послуг, 27 листопада ухвалила рішення про безстрокову роботу газового постачальника останньої надії. Це дозволить не відключати абонентів, які не уклали договори з новими газопостачальниками до 1 грудня.

Про це йдеться в повідомленні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

27 листопада комісія ухвалила проєкт постанови, яким змінила у Кодексі газотранспортної системи строки, в які “постачальник останньої надії (ПОН)” може надавати газ населенню. Раніше цей термін був 60 діб впродовж року, але на засіданні дозволили постачати газ “ПОНу” безстроково. 

Перед голосуванням, на засіданні НКРЕКП, голова комісії Валерій Тарасюк зазначив що з питаннями газопостачання “постачальником останньої надії” ще потрібно працювати в законодавчому плані.

“Ми розуміємо, що треба у подальшому вдосконалювати нормативні документи. Ми дали доручення, працюйте зараз з підприємством. А на сьогодні, щоб не допустити колапсу, я пропоную прийняти цю постанову, щоб півмільйона споживачів посеред опалювального сезону не залишилися без газу”, — заявив на засіданні очільник НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Нововведення в кодексі почнуть діяти з 28 листопада. 

Нагадаємо, головний постачальник газу на Донеччині ПАТ “Донецькоблгаз” цього року не закупив достатньо газу для населення. Через це забезпечувати абонентів облгазу взявся “Постачальник останньої надії” НАК “Нафтогаз”. Але згідно з вже старими правилами, ПОН може постачати газ не більш ніж 60 діб на рік. Цей термін спливав 30 листопада. “Донецькоблгаз” же заявляв, що якщо люди не встигнуть укласти договори з новим постачальником, то вони будуть відключати людей від газу. Але тепер же це неможливо.

Додамо, журналісти Вільного радіо розповідали, як укласти угоду з новим газовим постачальником і що для цього потрібно

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: