3 служби таксі Бахмута агітують за кандидатів та партії. Це заборонено законом


image
Фото з відкритих джерел

Перед стартом виборів вулиці Бахмута вкрилися політичною рекламою. З білбордів та сітілайтів на містян дивляться кандидати в місцеву владу. Агітувати залучили й місцеві служби таксі, але це вже порушення виборчого законодавства.

 

У Виборчому кодексі прописано, що розміщувати агітаційні матеріали в таксі заборонено. Те ж стосується і будь-яких мереж сповіщення пасажирів, до яких можна віднести й операторів таксі. Однак у Бахмуті цих норм не дотримуються.

“Машина виїхала, не забудьте маску. Голосуйте, будь ласка, за нашу керівницю Смирнову Альбіну Яківну, кандидатку в мери міста. На все добре”, – таку фразу говорять клієнтам оператори “Класного таксі”. 

Крім того, агітаційні листівки є й на самих автомобілях.

3 служби таксі Бахмута агітують за кандидатів та партії. Це заборонено законом

Водій, який віз нашого журналіста, розповів, що агітацію наклеїв не зі своєї ініціативи.

“Машина моя, я б сам не наклеїв. У кожного свій вибір, чи не так? Тому нав’язувати щось людині я не бачу сенсу. Я можу сказати, щоб голосували, а мені скажуть: “Та йди ти до біса”. Я можу лише порадити: голосуйте за нашого кандидата, Альбіну Яківну”, – розмірковує водій.

Альбіна Смирнова претендує на пост глави Бахмутської громади. На цих виборах вона йде самовисуванкою.

Ми кілька разів намагалися зв’язатися з кандидаткою, але вона не бере слухавку. Якщо нам вдасться зв’язатися з Альбіною Смирновою, ми оновимо матеріал.

Інші служби таксі агітують не за конкретного кандидата, а за партії. Так, на машинах служби “905” з’явилися плакати партії “ПОРЯДОК”. 

3 служби таксі Бахмута агітують за кандидатів та партії. Це заборонено законом

У керівництві нам сказали, що агітацію клеять самі таксисти.

“Ми не можемо їм заборонити, машини ж у їхній особистій власності. Це була ініціатива тих, хто захотів підтримати мера, бо їм подобається його робота”, – говорить адміністраторка таксі Анна Ларікова.

Зазначимо, хоча на плакатах є ім’я голови ОТГ Олексія Реви, сам він балотується як самовисуванець. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.

В адміністрації служби додали, що про закон, який забороняє проводити агітацію в таксі, не знали.

“Я ознайомлюся з законом, і якщо там є про таксі, ми приберемо агітацію”, – каже Анна Ларікова.

Нагадаємо, постери “ПОРЯДОК – команда Олексія Реви” можна зустріти також на бахмутських маршрутках. За нормами виборчого законодавства, розміщувати агітацію на громадському транспорті заборонено. Варто також додати, що компанія-перевізник належить синові чинного мера, а плакати виконані російською, що порушує мовний закон.

Ще одна місцева служба, “Своє таксі”, агітує за партію “Слуга народу”.

3 служби таксі Бахмута агітують за кандидатів та партії. Це заборонено законом

Один з водіїв на правах анонімності розповів, що такі наклейки є на всіх машинах “Свого таксі”.

“Це керівництво розпорядилося. Я сказав: “Машина не моя, ставлю її під будинком, ви хочете, щоб хтось цеглиною вдарив?”. Сказали: “Вішай”, ну я й повісив”, – каже шофер.

Наш номер передали адміністратору, який відповідав за розміщення наклейок. Але він не знайшов часу з нами поспілкуватися. Якщо ми отримаємо його коментар, то додамо в матеріал також його слова і пояснення ситуації.

У Бахмутському відділі поліції нам розповіли, що раніше повідомлень про агітацію в таксі до них не надходило. Наше звернення там пообіцяли розглянути.

Зазначимо, ми написали лише про ті порушення, які бачили самі. Якщо ви помітили політичну агітацію на автівках інших служб або в громадському транспорті – пишіть на нашу сторінку у Facebook.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: