Виконком Бахмутської міської ради планує дати 10 працівникам Донецького апеляційного суду службові квартири. Деякі з них вже мають чимало квартир, але всі вони залишилися на окупованій території. Інші повідомляють, що живуть в одній квартирі зі своїми колегами. Тож, кому можуть дістатися квартири, читайте в матеріалі.
Квартири для своїх працівників просить дати Донецький апеляційний суд. Відповідний лист вони направили ще в середині березня. Про це журналісти Вільного радіо дізнались з проєкту рішення виконкому на сайті Бахмутської міськради.
Документ опублікували 7 травня, коли планують провести виконком, на сайті Бахмутської міськради не зазначено.
В проєкті рішення вказано, що виконком готовий дати 10 квартир. З них 4 планують віддати суддям, по 1 помічнику одного з суддів та секретарю судового засідання, і ще 5 іншим працівникам суду. Всі імена в документі приховані, адже там є персональні дані. Однак, деякі імена журналісти Вільного радіо все ж знайшли на сайті Донецького апеляційного суду та розкажемо про їхні доходи і статки.
На квартиру в Бахмуті претендує керівниця апарату Донецького апеляційного суду. На порталі Судової влади зазначено, що на цій посаді працює Наталя Місько. В декларації посадовиця зазначила дві квартири, будинок та земельну ділянку. Однак всі вони знаходяться в окупованому Донецьку. Вона також декларує квартиру площею 51 м² в Бахмуті, в якій згідно з житловим кодексом України живе безкоштовно як переселенка. Держава заплатила їй у 2019 році 2650 гривень на проживання як переселенці.
В жінки також є автомобіль японського виробництва “Daihatsu Terios”, який вона придбала в 2010 році, коли й випустили з заводу машину, за 143 тисячі гривень.
Торік суддя заробила 648 тис грн, а готівкою вона зберігає 10 тисяч доларів.
Їй виконком Бахмутської міськради планує дати як службове житло двокімнатну квартиру площею 40,40 м², по вулиці Миру. Там вона житиме разом з донькою. Зазначимо, у своїй декларації посадовиця не зазначила жодного родича. Тобто, якщо документи заповнені відповідно до законодавства, то зараз вони живуть окремо.
Однокімнатну квартиру на 29,20 м², по вулиці Незалежності в Бахмуті можуть дати начальнику відділу забезпечення судового процесу судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Донецького апеляційного суду. Цю посаду в Бахмуті обіймає Олена Жердєва. В документі зазначено, що жінка буде жити сама.
В неї є чоловік, який працює на шахті в Покровську. В її декларації за 2019 рік є квартира в Донецьку, яку вона придбала у 2012 році за 197 тисяч гривень. Також Олена Жердєва декларує квартиру в Бахмуті, де живе на безоплатній основі у жінки з ім’ям Ольга Сорока та ще одну квартиру в Мирнограді, де живе також на безоплатній основі у родича її чоловік. В її чоловіка є автомобіль KIA, який придбав у 2016 році за 147 тис грн. Власної машини в працівниці суду, відповідно до декларації, немає. Минулого року Олена заробила 354 тисячі гривень, а її чоловік майже 388 тисяч гривень. Готівкою подружжя зберігають по 8 і 10 тисяч доларів. Більше грошей у чоловіка. У Олени та Андрія також є рахунки в банку, але скільки там грошей, в декларації не зазначено.
Однокімнатну квартиру може отримати також заступниця Олени Жердєвої. Однак її ім’я журналістам Вільного радіо знайти не вдалось.
Ще одну однокімнатну квартиру на 30,30 м² по вулиці Горбатова розподілили начальниці відділу управління персоналом Донецького апеляційного суду Світлані Говоровій. Згідно з декларацією чиновниці, в неї є чоловік і донька. Однак, в проєкті рішення виконкому зазначається, що квартира необхідна лише працівниці суду.
В Світлани також є нерухоме майно в Донецьку: 2 квартири у співвласності з чоловіком та 1 квартира у співвласності з іншою людиною, Олегом Єрмаковим. Сама ж жінка декларує, що живе в Бахмуті безкоштовно в квартирі Ольги Сороки. В цій же квартирі згідно з декларацією живе і її колега Олена Жердєва. Хто така Ольга Сорока, яка безоплатно надає своє житло одразу двом працівникам Донецького апеляційного суду журналісти Вільного радіо не змогли дізнатись.
У Світлани Говорової немає машини, але є в її чоловіка — “DAEWOO Lanos” за 42 тис грн. Жінка зазначає, що заробила торік 363 тис грн. Але доходи чоловіка не вказує. В неї також відкритий рахунок в банку, але чи є там гроші — невідомо.
Один з суддів може отримати однокімнатну квартиру на 32 м² по вулиці Незалежності. 2 двокімнатні квартири на 46 м² та 50,9 м² хочуть отримати суддя з донькою та суддя з чоловіком. Також, двокімнатку в центрі міста на 56,9 м² претендує суддя разом з дружиною та донькою.
Для одного з помічників судді в Бахмуті хочуть виділити однокімнатну квартиру по вулиці Ціолковського. А на Ювілейній, теж однокімнатку, для секретаря судового засідання.
Журналісти Вільного радіо намагались дізнатись про умови проживання працівників суду в службових квартирах, але в Управлінні міського господарства та капітального будівництва не знайшли людину, яка б могла це прокоментувати.
В пресслужбі суду кажуть, що згідно з наказом Державної судової адміністрації України, який видали ще у 2017 році, на службові квартири можуть розраховувати судді, які працюють в суді в іншому місті.
“Це квартири саме для переселенців. Тобто ті працівники суду, які були переміщені в місто Бахмут разом з установою і потребували поліпшення житлових умов”, — пояснює Вільному радіо речниця Донецького апеляційного суду Ксенія Стратіло.
В Донецькому апеляційному суді також зазначили, що квартири купували за державний бюджет. Детальніше за посиланням.
Зазначимо, у зв’язку з бойовими діями на Донбасі, що почались ще у 2014 році, Апеляційний суд Донецької області переїхав до Бахмута та Маріуполя. Пізніше, в рамках реформи судоустрою, його перейменували в Донецький апеляційний суд. Разом з судом до Бахмута і Маріуполя переїхала й велика частина суддів та працівників з Донецька. Тож чимало з них є переселенцями.
Нагадаємо, в середині лютого 2020 року виконком Бахмутської ради виділив двом військовим з Бахмута службові квартири.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.