Підтримати
діти на вокзалі в Україні
Фото: Валерія Корнієнко

Понад місяць діти провели в американських сім’ях. Так вони отримали безцінний досвід життя у родині та незабутні враження від подорожі.

 

Про це Вільному радіо розповідає директорка Центру соціально-психологічної реабілітації Торецька Валерія Корнієнко.  

“Це всі наші місцеві діти з Торецької громади, шість діточок їздили, від 8 до 11 рочків. Це діти зі статусом сироти та позбавлених батьківського піклування. Всі — вихованці нашого закладу, соціально адаптовані діти. Вони були там впродовж місяця, з 15 грудня по 17 січня”, — розповідає директорка Центру.

діти з Торецького реабілітаційного центру в аеропорті
Група дітей з Торецька в аеропорті. Фото: Валерія Корнієнко


Тобто це діти, якими опікується держава — вони
живуть у цьому центрі від 3 до 18 років та навчаються у загальноосвітній школі. Всього тут виховують  41 таку дитину. 

Профінансував поїздку Міжнародний благодійний фонд “Країна милосердя”.

“Для дітей це не просто відпочинок, а шмат життя”

Для дітей, які не мають батьків, така далека поїздка та життя у справжній родині стає “перезавантаженням”, розповідає Вільному радіо президентка БФ “Країна милосердя” Лариса Іванюта.

діти на Різдво біля ялинки в США
Різдво вони святкували в американських родинах. Фото: Валерія Корнієнко


“Діти відпочивають та соціально адаптуються в сім’ях, живуть за розкладом сім’ї: вони відвідують музеї, ботанічні сади, зоопарки, різдвяні ярмарки, окрім перебування у сім’ї та сімейних свят. Оздоровлення полягає в тому, що змінюється клімат. Також там вони проходять медичне обстеження (стоматолога, окуліста, наприклад). Тому зуби полікували, тому окуліст прописав окуляри, купили окуляри, гарні, не одні”
,  — говорить Лариса Іванюта.

Загалом цього разу Фонду вдалося звозити на канікули 61 дитину. Під час такої подорожі діти дізнаються багато нового.

діти в аеропорті
Ймовірно всі ці діти були в аеропорті вперше. Фото: Валерія Корнієнко


“Є такі діти по 12 років, які вперше проїдуть на потязі. Про літак я вже й не кажу, як люди поводяться в літаку, в аеропорті. Дитина перший раз стикається з тим, як живе сім’я: що є мама, тато, діти, що батьки ходять на роботу… Що сніданок треба приготувати, а не його у їдальні дадуть. Це нам тільки здається, що все це — елементарно. Для нас це  —  відпочинок, а для них це — шматок життя, який “вкладається” їм в характер”, 
—  пояснює президентка благодійного фонду.   

Очільниця Торецького Центру соціально-психологічної реабілітації підтверджує: дітям подорож дуже сподобалась.

Відпочили, дуже задоволені, маса позитивних вражень. Кажуть “хочемо ще”, — говорить директорка Центру.

Крім того, діти побували в англомовному середовищі й тепер мають стимул вивчати мову ліпше.

“Ось повернулися з книжками, словниками, продовжуємо займатися. І інші діти теж сідають поруч та слухають мову”,  —  каже посадовиця.

“Деякі родини стають “хрещеними батьками” дитини”

Лариса Іванюта каже: у закордонну подорож дітей супроводжують представники Фонду, які постійно контактують з дітьми та родинами. Тож діти без нагляду не залишаються.

“Ці люди мають досвід, знають мову, їх — певна прописана кількість, і вони моніторять весь процес перебування там дітей. Сім’ї віддзвонюються, і обов’язковий відео- та телефонний зв’язок”, — пояснює благодійниця.

За її словами, сім’ї-претенденти за кордоном проходять відповідний контроль та відбір. Вони вносять пожертви, на які дітей і возять на канікули. Деякі родини продовжують роками спілкуватися з цими дітьми. Деякі з них двічі на рік запрошують до себе дитину на відпочинок, купують їй подарунки, листуються та дзвонять телефоном та іноді навідують в Україні. Тобто стають ніби “хрещеними батьками” дитини.

Однак таких родин меншає, зазначає представниця Фонду. В тому числі й через українську бюрократію: процедура занадто складна та вимагає багато паперів. Тому цим благодійникам простіше запрошувати до себе дітей з країн, де вимоги простіші.

Нагадаємо, у лютому фільм Тараса Томенка про дівчинку з Торецька покажуть на Берлінському фестивалі. Цей фільм — про ціле покоління дітей, які виросли під час російсько-української війни. 

Читайте також:


Завантажити ще...