В Україні вже бували дні, коли за добу коронавірус виявляли у понад 1000 людей. Кілька днів поспіль антирекорд тільки збільшувався. Та є 2 найпопулярніші думки чому так вийшло: через розвиток пандемії або просто тому, що перевіряти стали більше людей. Ми розібралися яку причину підтверджують лікарі та статистика.
Почнемо з цифр. За даними Міністерства охорони здоров’я, протягом травня діагноз коронавірусна інфекція в Україні ставили в середньому 424 людям за добу. У червні це число збільшилося до 701 людини.
У травні українські медики в середньому проводили 7755 ПЛР- та ІФА-тестувань за добу. У червні цей показник сягнув 15 886 тестів за добу.
Тобто, за місяць і пацієнтів з COVID-19, і проведених тестів стало приблизно вдвічі більше. Та чи пов’язані ці два числа?
Насправді за двома показниками будувати повноцінну картину не можна, бо з поля зору випадає ще низка критеріїв. Наприклад, за повідомленням очільника МОЗ України Максима Степанова, в українських лікарнях за місяць вдвічі побільшало пацієнтів з коронавірусом. Йдеться не про людей, які лікуються амбулаторно, а саме про випадки, коли без втручання лікарів обійтися не можна. Таку тенденцію неможливо пояснити перевіркою більшої кількості людей.
“Якщо з 18 по 24 травня ми фіксували, що кількість госпіталізованих осіб була на рівні 749 за тиждень, то з 22 по 28 червня ця кількість становить 1410. Я хочу нагадати, що госпіталізація відбувається виключно тих людей, які перебувають у середньої важкості або в тяжкому стані перебігу хвороби”, – розповідає міністр охорони здоров’я.
Крім того, за той самий період в Україні зросла кількість хворих на запалення легенів. При чому переважна кількість пневмоній – це ускладнення, спричинені коронавірусом.
“Якщо з 18 по 24 травня у нас було 2572 пневмонії, то на минулому тижні цей показник становить 4705. Тобто, все це люди, які влітку, в таку спеку, захворіли на пневмонію”, – каже голова МОЗ.
Варто зазначити, що на Донеччині про збільшення кількості пацієнтів з запаленням легенів не йдеться. Навпаки, за даними Департаменту охорони здоров’я ДонОДА, у травні в області зареєстрували 485 випадків пневмонії, а наступного місяця їх стало навіть менше – 375. Але варто додати, що наразі Донеччина посідає одне з останніх місць за кількістю людей з діагнозом COVID-19. Так, станом на 30 червня в області є дані про 481 хворого на коронавірус. Для порівняння, в антилідерах за цим показником перебувають Львівщина (5292 пацієнти з COVID-19 з початку пандемії), Київ (4980) та Чернівецька область (4745).
Також слід уточнити, що за критеріями, встановленими МОЗ, в Донецькій області роблять замало тестувань на наявність вірусу. Пояснимо, для того, щоб перейти на наступний етап адаптивного карантину, кожна область має проводити мінімум 24 лабораторних тести на 100 тис населення. На Донеччині цей показник становить 22,21. Тож, стверджувати, що в області роблять багато тестувань, а тому виявляють більше хворих, також не можна.
Читайте також: