Підтримати
Громадським організаціям з Донеччини дають гроші на заснування соціальних шкільних підприємств
Фото з відкритих джерел

Громадські організації з Донеччини, Житомирщини та Івано-Франківщини запрошують взяти участь у конкурсі зі створення пілотного соціального підприємства у школі. На це дають до 75 тисяч гривень. Ініціатива має на практиці показати школярам як функціонує бізнес і дасть їм базові навички ведення власної справи. Які умови програми та як стати її учасником – дізнавайтеся у матеріалі.

 

Конкурс оголошує фонд “Східна Європа” спільно з німецькою неурядовою організацією “ChildFund Deutschland e.V.”, а гроші надає уряд Німеччини.

Як стверджують організатори, впровадження бізнесу в школі допоможе учням перейти від теорії до практики, розвине підприємливість, а також навчить виважено ставитись до кар’єрних рішень.

Зазначається, що діти самі можуть обрати напрямок для майбутнього підприємства. Головне – аби воно не шкодило довкіллю та людям. Це може бути фірма з пошиття одягу з вторсировини, продаж овочів з власної теплиці, послуги з реклами тощо. Дохід від діяльності можна спрямовувати на розвиток справи, пізнавальні заходи, соціальні, екологічні чи гуманітарні цілі.

Бізнес-модель працюватиме за правилами “дорослого” підприємства, але в межах школи. Усі етапи створення бізнесу – від реєстрації до організації виробничого процесу – діти проходитимуть самотужки, а вчителі лише допомагатимуть порадами.

Взяти участь у конкурсі можуть громадські організації в партнерстві зі школами з малих міст (до 30 тис. мешканців) або сіл.

Заклади-учасники програми мають зробити наступне:

  • включити до шкільної програми дисципліну за вибором “Соціальне шкільне підприємництво” для учнів 8 (9, 10, 11) класів;
  • створити функціональну модель підприємства у школі;
  • підтримувати проєкт в інформаційному просторі та обмінюватися досвідом з представниками соціальних шкільних підприємств в інших закладах.

Конкурсна комісія обере 8 проєктів-переможців. На створення одного або кількох підприємств заклад отримає до 75 тисяч гривень. За кожною школою закріплять ментора, який надаватиме експертний супровід.

Впроваджувати проєкти почнуть у наступному році. Орієнтовна тривалість – з 1 лютого до 31 травня 2021 року.

Переможців обиратимуть за такими критеріями:

  • досвід співпраці громадської організації зі школами;
  • можливість залучити школу до впровадження проєкту;
  • досвід проведення заходів з молодіжного та/або соціального підприємництва чи наявність експертів у цій галузі;
  • конкретна детальна концепція розвитку шкільного бізнесу;
  • збалансований бюджет, який не повинен перевищувати 75 тис. грн.

До аплікаційної форми, моделі проєкту та бюджету (шаблони) треба докласти лист підтримки від обраної школи, резюме ключових виконавців і тренерів, а також опис концепції підприємництва.

Дедлайн подачі заявок – 15 грудня 2020 року. Надсилати їх треба на електронну адресу [email protected]. У темі листа слід вказати «Конкурс проєктів зі створення соціальних шкільних підприємств». З додатковими запитаннями можна звертатися до менеджерки програм фонду “Східна Європа” Ольги Шаварової за цією ж адресою.

Нагадаємо, соціальне підприємництво планують розвивати в Новомиколаївській школі Черкаської ОТГ. Там діти разом з учителями вирощують квіти та овочі в теплицях та продають. За 2 роки учні заробили близько 10 тисяч гривень. Ініціативу хочуть документально оформити й перетворити на бізнес.

Читайте також:


Завантажити ще...