Це важливий крок, який може наблизити новий обмін заручниками.
Про це заявила учасниця української делегації в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Тетяна Іванова в ефірі каналу “Україна 24”.
За її словами, представники української сторони довго чекали, поки окупанти сформують та передадуть списки на обмін. Бойовики довго тягнули час, проте у квітні нарешті передали необхідні списки.
Українська сторона подала імена на обмін ще взимку.
Наразі списки з ОРДЛО опрацьовують та перевіряють.
Представниця України у ТКГ зауважила, що це “дуже суттєвий крок, який дає надію, що ми дійдемо до того, що обмін відбудеться”.
Нагадаємо, минулого року українська влада намагалася домовитися з Росією про обмін полоненими до нового року. Однак Москва відмовилася від обіцяного.
Останній обмін відбувся 16 квітня 2020 року. Тоді додому повернулися 20 незаконно утримуваних українців. Редакція Вільного радіо зібрала відомості про людей, яких передали українській стороні.
Додамо, наші журналісти поспілкувалися із двома колишніми в’язнями бойовиків – горлівчанами Станіславом Печонкіним та Мариною Чуйковою. Їх звільнили наприкінці 2019 року разом зі Станіславом Асєєвим, Богданом Пантюшенком та Андрієм Яровим.
Вільне радіо підготувало для вас спецпроєкт, присвячений українцям у полоні бойовиків. Героями наших інтерв’ю стали двоє колишніх бранців, які заново звикають до життя на волі, а також дві жінки, чиї рідні досі сидять у тюрмах окупантів за вигаданими звинуваченнями.
Валерій Матюшенко та Олена Пєх – лише два імені у довгому списку людей, яких роками не можуть визволити з полону. Ми поспілкувалися з жінкою Валерія та донькою Олени про те, як буквально за один день змінилося їхнє життя. За роки боротьби вони майже зневірилися у щасливій розв’язці своєї історії, та все ж продовжують боротися за свободу для найрідніших. Весь цикл матеріалів про життя у полоні та після нього читайте за цим посиланням.
Читайте також: