Підтримати
гідрогеолог Євген Яковлев
Фото: Вільне радіо

Це призведе до руйнування будівель, комунальних мереж, землетрусів та засолення орних земель. А на Луганщині у місцевих мешканців вже тріскаються будинки та школа. 

 

За даними гірничого інженера, гідрогеолога Євгена Яковлева, внаслідок неконтрольованого затоплення вугільних шахт на ТОТ підтоплення територій загрожує третині території Донбасу.

“Це як голландський сир, який дає базу для просідання поверхні при замочуванні тих порід, які стають м’якшими, для витікання шахтних вод на поверхню, для нових шляхів руху газу (метану,  —  ред.) та навіть техногенних землетрусів”,  —  розповідає Євген Яковлев.

Через некероване затоплення шахт Донбасу на Луганщині просідає земля та руйнуються будівлі

 

Вчений зазначає: шахти в ОРДЛО та на підконтрольній території пов’язані шахтними збійками — “коридорами”.

“Вода сьогодні “зшиває” у єдиний комплекс і підконтрольну, і непідконтрольну території”, — каже науковець. 

За його даними, 62 населених пункти Донбасу (або близько 8 тис. м² території регіону) знаходяться над старими шахтними виробками. Тобто під поверхнею — порожнеча  відпрацьованих вугільних пластів.

“Ми виходимо на рівень підтоплення та затоплення приблизно 30% території. Там буде болото, там буде засолення (родючих грунтів,  —  ред.) Там буде порушення положення мереж (водопроводу, каналізації, газопроводу тощо)”,  —  зазначає вчений.

За оцінками Євгена Яковлева, нині у центральній частині Донбасу на ТОТ працюють 8 водовідливних шахт. Але цього недостатньо: рівень шахтних вод знижується лише на 60-80 метрів. А потрібно відкачувати стільки води, аби її рівень зменшувався на 300-350 метрів. 

“Чисто економічний мотив (у представників “Л/ДНР”, — ред.): “Навіщо нам відкачувати воду вартістю в 6 разів/кубометрів більше, аби захищати українську сторону?” Вони його обрали екологічно егоїстично, під себе. Так мені відповіли мої колишні російські колеги”, — розповідає Євген Яковлев.    

Він вважає: у ситуації з затопленням шахт та наслідками нині вже важко щось виправити. 

“На три чверті ми, напевне, пройшли “точку повернення”,  —  констатує вчений. 

Просідання грунту вже відчувають на собі мешканці Луганщини  

Жителі Золотого, що в Луганській області, вже стикаються з наслідками просідання грунтів через затоплення вугільних шахт на непідконтрольній території.

“Це наслідки того, що грунтові води не відкачують у потрібному обсязі. Ну і просідання грунту відбувається, земля розкисає, вода виходить, а будинки в нас руйнуються”, — розповідає Вільному радіо місцевий мешканець Сергій.

Та показує свій дім, який пішов тріщинами. 

дім з тріщинами в Золотому

дім мешканця Золотого з тріщинами
Дім Сергія, мешканця Золотого-4, ззовні та зсередини. У стінах тріщини внаслідок просідання грунту. Фото: Вільне радіо


“Пів дома туди “їде”, а цей бік стоїть на місці. І ось воно по кутах тріщить”,  —  показує чоловік наслідки просідання землі під домом. 

Таке ж відбувається і з місцевою школою №7 менш ніж у кілометрі від дому Сергія.

школа у Золотому-4
Школа у Золотому-4. Фото: Вільне радіо


“Вона стоїть на відпрацьованій землі, тобто під нашою школою шахта. Вона (шкільна будівля,  —  ред.) поступово просідає, почала давати тріщини. Тріщини йдуть по кутах, на стелі, між кімнатами  —  просто величезні”,  —  розповідає директорка школи у Золотому-4.

тріщини по будівлі школи у Золотому-4

“Буде болото”: гідрогеолог прогнозує підтоплення третини Донбасу шахтними водами (ФОТО, ВІДЕО) 1
Шкільна будівля у Золотому-4 йде тріщинами. Фото: Вільне радіо


Нагадаємо, більше про наслідки неконтрольованого затоплення шахт на Донбасі дізнавайтеся в матеріалі: “
Земля, яка вбиває. Ґрунти в зоні затоплення шахт — це загроза для місцевих”.

Читайте також:


Завантажити ще...