У Сіверській ЗОШ №1, де раніше зовсім не було уроків трудового навчання, з’явився клас з усім необхідним для шиття. Тепер учні зможуть не лише опанувати швейну справу, а й зароблятимуть своєю працею. З обладнанням та навчанням допомогли бахмутські підприємці.
Про це Вільному радіо розповіла очільниця громадської організації “Донбас Фешен Кластер” Ганна Петриченко.
Місцем для швейної майстерні обрали школу №1 у Сіверську. Там, як і в багатьох школах у малих містечках, бракує обладнання для проведення уроків трудового навчання. Через це й самого предмета у розкладі учнів немає.
“Ми вирішили закупити саме швейне обладнання, бо ми в цьому фахівці, розуміємо, що потрібно та які фахові навички хочемо отримати на виході”, – пояснює Ганна Петриченко.
Під майстерню відвели окремий клас, в якому були лише парти та шафи. Тож приміщення облаштовували фактично з нуля. Для устаткування класу придбали кілька побутових і промислових швейних машинок.
“4 машинки з простим функціоналом – на яких можна вчитися. 2 машинки напівпрофесійних, там по 90 операцій, які дозволяють робити цікаві петлі, елементи вишивки, декору – тобто, на них можна навіть шити вишиванки”, – каже керівниця громадської організації.
Також у шкільну майстерню закупили відпарювач, манекен, інформаційні стенди та стільці. Таким чином, у кабінеті облаштували 8 основних робочих місць. На все пішло близько 5 тисяч доларів.
Наступним етапом програми були тренінги, на яких учням розповіли, в чому переваги власної справи та як її започаткувати. Крім того, старшокласникам запропонували отримати базові навички ведення бізнесу просто у школі.
“Коли в нас вже є обладнання, ми можемо створити соціальне шкільне підприємство, яке дозволить дітям заробляти гроші та витрачати на потреби школи. Це дуже класно: ми щось виробляємо, пропонуємо це комусь, продаємо, отримуємо з цього зиск і в нас є драйв рухатися далі”, – говорить Ганна Петриченко.
Учні захопилися ідеєю підприємництва й навіть уже розробили для нього назву та логотип. Називатиметься підприємство “Masterwork Сіверськ”. Майбутні бізнесмени вже визначилися з вектором діяльності: хочуть вишивати та шити захисні маски. Зараз вони шукають людей, готових купувати їхню продукцію.
У новій майстерні працюватимуть не лише дівчата, а й хлопці. Часи, коли шили лише жінки, давно минули, запевняє Ганна Петриченко. Сучасне обладнання досить технологічне, і треба вміти в ньому розбиратися. Тому хлопці допомагатимуть однокласницям опанувати швейну справу.
До роботи долучаться навіть батьки учнів. Так, одна з мам приходитиме у майстерню, щоб учити школярів швейній справі. Поки що жінка працюватиме на добровільних засадах.
“Мені подобається цей проєкт, бо це крок для того, щоб наші діти виходили зі школи з якоюсь професією. Не важливо, підуть вони потім у технікум чи інститут – вони вже зможуть заробляти”, – каже голова ГО “Донбас Фешен Кластер”.
Читайте також: