COVID-19: За добу на підконтрольній Донеччині перевірили понад 300 людей, лише 15 виявилися здорові
Фото: з відкритих джерел

В підконтрольній частині Донецької області стало на 323 більше пацієнтів з коронавірусною хворобою. Водночас бойовики т.з. “ДНР” визнають ще 69 хворих за добу.

 

За даними очільника Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, в області за 3 жовтня підтвердили COVID-19 у ще 323 людей, серед них 21 дитина.

Зокрема поставили діагноз 61 дорослому і 6 дітям з Маріуполя.  44 новим хворим у Слов’янську і 43 у Краматорську. З них по 3 дітей в кожному місті.

В Бахмуті вірус виявили у 37 людей, з яких 2 дитини. Ще 9 діагностованих у Бахмутському районі.

25 нових заражених у Миколаївці. Ще 21 людина з Мирнограду отримала статус зараженого коронавірусом. З них 2 дітей.

В Торецьку знайшли вірус в організмі у 11 людей, 8 — у Костянтинівці (1 дитина), по 6 — у Селидовому та в Соледарській ОТГ, 5 — у Добропіллі, 4 — у Черкаській ОТГ (1  з них дитина), по 3 у Святогірську (1 дитина) та Лиманській ОТГ, 2 — у Покровську, 1 у Дружківці.

14 нових підтверджених хворих — у Великоновосілківському районі, по 5 — у Нікольському районі, по 4 у Мар’їнському та Слов’янському районах та 1 у Костянтинівському районі.

Павло Кириленко також звітує, що за минулу добу медики зробили 338 ПЛР-тестів, тоді як 2 жовтня їх було 943.

COVID-19: За добу на підконтрольній Донеччині перевірили понад 300 людей, лише 15 виявилися здорові 1

Зазначимо, данні очільника Донецької ДонОДА Павла Кириленка не збігаються з даними місцевих управлінь. Наприклад, 2 жовтня Соледарська ОТГ повідомляла про 35 нових хворих та 2 померлих від ускладнень коронавірусної хвороби. Цих даних не внесли до обласної статистики. Вільному радіо представники Донецької ОДА пояснюють, що не встигають оновлювати дані, адже у місцевих управлінь вони з’являються раніше. Але подекуди ці дані оновлюють тиждень, а інформацію про деяких хворих не внесли й досі.

Крім того, в інфографіці Павла Кириленка з 26 вересня не оновлюється рубрика “одужавші”. Там досі зазначається, що з початку пандемії одужали 1496 людей. Водночас Департамент охорони здоров’я звітує про 1696 людей, які одужали від коронавірусної хвороби. 200 з них за минулу добу.

Загалом за даними Донецької облдержадміністрації з початку карантину в Донецькій області COVID-19 діагностували вже у 4188 людей. З них 55 людей померли. 

Статистика хворих та одужавших загалом з початку пандемії по містах підконтрольної частини Донецької області виглядає так:

м. Слов’янськ (з м. Святогірськ)  901

м. Маріуполь  825

м. Краматорськ  599

м. Бахмут  342

Слов’янський район (з м. Миколаївка)  233

м. Мирноград  139

м. Покровськ  130

Бахмутський район (з м. Світлодарськ та Соледарською ОТГ)  115

Мар’їнський район  110

м. Дружківка  102

Мангушський район  88

м. Вугледар  84

Лиманська ОТГ  83

Великоновосілківський район  62

м. Костянтинівка  60

м. Торецьк  56

Волноваський район  52

м. Добропілля (з м. Білозерське)  50

м. Селидове  48

Нікольський район  25

Покровський район  21

Олександрівський район  12

Добропільський район  11

м. Новогродівка  10

Костянтинівський район  9

м. Авдіївка  6

Ясинуватський район  6

приїжджі з інших областей  3

Силові структури, військові  3

приїжджі з ОРДЛО  4

Зазначимо, з понеділка запрацює нове карантинне зонування.

До жовтої зони віднесли міста Лиман, Новогродівка, Покровськ, Селидове і Торецьк, а також Мар’їнський район. Дію цього рівня продовжили ще у Краматорську, Мирнограді, Маріуполі та Слов’янську, а також у Великоновосілківському та Покровському районах.

Помаранчевий рівень епіднебезпеки діятиме у Бахмуті й Слов’янському районі. Там само поки залишатиметься й Вугледар.

Детальніше про карантинні обмеження, яких треба дотримуватися в населених пунктах жовтої та помаранчевої зон, читайте в цьому матеріалі.

Про військових в складі ООС, які хворіють на коронавірусну хворобу даних немає. Але в Командуванні медичних сил ЗСУ повідомляють, що 3 військовослужбовці перебувають у військово-медичному клінічному центрі Східного регіону. Вчора медичні сили писали про одного хворого. Водночас Департамент охорони здоров’я Донеччини також звітує про 3 хворих на коронавірусну хворобу в силових структурах. 

Уточнимо, правоохоронців відносять до загальних даних по містах. Але Вільному радіо відомо, що станом на 18 вересня  було 12 хворих правоохоронців з Донеччини

Ситуація на окупованій території Донеччини

Самоназваний “Мінздрав “ДНР” повідомляє, що за 3 жовтня вони діагностували коронавірусну хворобу у 69 людей. Також звітують про 4 померлих — 62 та 83-річні чоловіки та дві жінки — 46 і 67 років.

Бойовики також повідомляють про 2 виписаних пацієнтів. Загалом з початку пандемії за їхніми даними заразилися коронавірусом 3839 людей, з яких 224 людини померли.

Зауважимо, офіційних даних про епідемічну ситуацію на окупованій території немає. Тому єдиним джерелом інформації є пресслужби т.з. “ДНР”. Але за даними міністерства реінтеграції України, окупанти занижують статистику хворих на коронавірус.

В Україні за 3 жовтня підтвердили 4140 людей

Серед нових заражених за даними МОЗ 218 дітей та 176 медичних працівників. Найбільше підтверджених діагнозів за попередню добу в Харківській, Донецькій Сумській, Житомирській областях та в Києві.

Також 3 жовтня 44 людини померли внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби. Медики також поставили позначку “одужав” 1370 українців.

Зазначимо, з даними про померлих слід враховувати 2 моменти: в статистиці вказані люди, які  мали діагноз COVID-19 і померли, але не обов’язково саме вірус був причиною смерті, це лише дало ускладнення; по-друге, в даних про померлих за добу вказані також люди, які померли раніше, а результат їхнього ПЛР-тесту отримали в конкретний день (така ситуація поширена на Донеччині). 

Таким чином, загалом від початку поширення коронавірусу позитивні результати на наявність хвороби отримали понад 226 тисяч українців. З них 100 тисяч 107 пацієнтів вилікувались, а 4397 людини померли. Зауважимо, це данні без врахування окупованих територій.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...