На Волині переселенці можуть розраховувати на безоплатне проживання у гуртожитках, лікарнях та приватних будівлях. В області додали одне нове приміщення для проживання. Загалом стало майже на 100 ліжок більше. Три адреси повністю відповідають вимогам для проживання, ще півтора десятка — частково. Публікуємо повний перелік адрес і контактів, куди можна звернутися за безкоштовним проживанням.
Оновлені дані про прихистки, які облаштували для переселенців, журналісти Вільного радіо дізналися з наказу Мінреінтеграції №252 від 28 серпня 2024-го (на початку грудня 2024 року орган перейменували на Міністерство національної єдності).
Раніше ми вже публікували перелік прихистків на Волині, але тепер, згідно з оновленими даними, місць для розміщення ВПО стало більше.
Раніше по всій області для переселенців було 847 ліжок, нині їх 927. З них на момент публікації наказу вільними були 186. Окремих кімнат з ліжками було 261, а стало 293. З них вільні — 27. Для маломобільних людей місць не побільшало — їх усе ще 5.
Крім того, адрес, де можуть прийняти переселенців, стало на одну більше.
Також за деякими адресами відбулися моніторинги від представників Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Стан цих приміщень ви побачите у нашому матеріалі.
У переліку нижче вказані підготовлені ліжка та вільні місця, які залишились. Однак немає гарантії, що за вказаними контактами вас точно заселять, адже з моменту публікації матеріалу ситуація може змінитися. Тому спочатку телефонуйте та дізнавайтесь про наявні вільні місця. Гроші з переселенців за проживання не беруть, однак скоріше за все доведеться платити за комунальні послуги.
Люди, які евакуювались на Волинь, можуть звернутися по тимчасове безоплатне житло за такими контактами:
Контакти: Микола Савельєв, (067) 929-81-88, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку комунальної власності Володимирського педагогічного коледжу імені Агатангела Кримського. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 48 кімнат зі 144 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу були вільними 50 ліжок та 8 кімнат.
У березні 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Комісія відзвітувала, що у приміщеннях є пліснява, а самі кімнати потребують ремонту.
Контакти: Олександр Лейбик, (097) 550-90-86, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку державної власності Професійно-технічного училища №27. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 10 кімнат із 30 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільних місць не було.
У червні 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Комісія повідомила, що деякі родини живуть тут з 2022 року, але з 2024-го гуртожиток почав приймати нових мешканців, які прибували з евакуаційних потягів. Про стан приміщень не писали, але відзначили, що умови проживання підходять для дітей, школярів возять у школу автобусом. Втім, у звіті також ідеться, що переселенцям тут бракує роботи.
Контакти: Неоніла Панасюк, (063) 879-17-63, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку державної власності Міністерства освіти та науки України. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 20 кімнат із 26 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними були 10 ліжок у 3 кімнатах.
Контакти: Олександр Давидюк, (097) 749-10-79, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку державної власності Рожищенського фахового коледжу ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 29 кімнат із 28 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільних місць не було.
У квітні 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Комісія відзвітувала, що більшість жителів тут — люди похилого віку, але безбар’єрності у приміщеннях немає. Вікна потребують заміни, а у кімнатах виявили плісняву. Є потреба у ремонтах.
Контакти: Валентина Дячишин, (098) 589-65-06, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку державної власності Любомльського професійного ліцею. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 32 кімнати із 80 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними були 23 ліжка у 2 кімнатах.
У листопаді 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Комісія відзвітувала, що у п’ятиповерховій будівлі гуртожитку зробили ремонт. Жителів забезпечили меблями, побутовою технікою, бойлерами та посудом. Приміщення опалюються автономною котельнею. Але залишається потреба в облаштуванні пандуса для маломобільних людей.
Контакти: Олександр Танасієнко, (098) 610-46-38, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку комунальної власності Нововолинського електромеханічного фахового коледжу. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 15 кімнат із 28 ліжками. Це єдина адреса, де є 5 місяць для маломобільних людей. На момент публікації матеріалу вільними були 8 кімнат.
Контакти: Тетяна Андрієнко, (067) 304-11-48, [email protected].
Кімнати для переселенців у приміщенні комунальної власності “Управляюча житлова компанія №1”. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 45 кімнат зі 131 ліжком. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними були 16 ліжок у 6 кімнатах.
Контакти: Юрій Мозоль, (067) 332-40-32, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку державної власності Володимирського центру професійної освіти. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 5 кімнат із 49 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними були 3 ліжка.
У червні 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Вони відмітили, що тут проживають сім’ї з дітьми та люди похилого віку. Переселенці отримують юридичну та психологічну допомогу від благодійних фондів. Дитячий простір оновили та проводять у ньому інтерактиви. Однак будівля потребує ремонту даху та приміщень дев’ятого поверху. Проживання тут може мати наслідки для здоров’я.
Контакти: Олег Жельчик, (067) 889-03-06, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку державної власності Горохівського фахового коледжу ЛНУП. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 8 кімнат із 48 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільних місць не було.
У травні 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень та відзвітували, що тут немає технічних засобів для дистанційного навчання дітей, тож ті мусять користуватися для цього телефонами. Кімнати не мають достатньої кількості меблів, а ті що є, у більшості потребують ремонту або заміни.
Контакти: Наталія Гоголюк, (068) 841-72-85, [email protected].
Кімнати для переселенців у будівлі школи комунальної власності Голобської селищної ради. Приміщення повністю відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 9 кімнат із 33 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними були 10 ліжок у 2 кімнатах.
У березні 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Комісія відмітила загальні проблеми з будівлями — у кімнатах є пліснява, приміщення потребують ремонту.
Контакти: Віталій Мартинець, (068) 138-70-35, [email protected].
Кімнати для переселенців у будівлі школи комунальної власності Голобської селищної ради. Приміщення повністю відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 4 кімнати із 13 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільних місць не було.
Контакти: Валентин Павловський, (095) 456-72-11, [email protected].
Кімнати для переселенців у будівлі школи комунальної власності Олицької селищної ради. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 4 кімнати із 38 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними були 18 ліжок.
У травні 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Про стан самих кімнат не писали, але відзвітували, що тут живуть люди з інвалідністю, ВПО з маленькими дітьми та пенсіонери.
Контакти: Валентин Павловський, (095) 456-72-11, [email protected].
Кімнати для переселенців у будівлі лікарні комунальної власності Олицької селищної ради. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 7 кімнат із 28 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними були 3 кімнати з 18 ліжками.
Контакти: Катерина Андрощук, (097) 824-98-55, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку комунальної власності Городищенської селищної ради. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 1 кімната із 38 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними залишалися 28 ліжок.
У листопаді 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. Комісія відмітила, що адміністрація покращує стан приміщень, аби ті відповідали вимогам законодавства. Втім, тут досі є потреба у побутовій техніці.
Контакти: Тетяна Репницька, (050) 660-54-76, [email protected].
Кімнати для переселенців у будівлі приватної власності ТзОв “Велнес груп”. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 7 кімнат із 81 ліжком. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільними залишалися 2 ліжка.
Контакти: Олена Хоменко, (033) 272-46-17, [email protected].
Кімнати для переселенців у гуртожитку комунальної власності Луцького педагогічного коледжу. Приміщення повністю відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 17 кімнат із 45 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільних місць не було.
У листопаді 2024 року представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірили тут стан приміщень для ВПО. За результатами перевірки комісія відзвітувала, що жителі тут забезпечені меблями, деякі приміщення доступні для маломобільних людей, є пандуси. Проте переселенці потребують безбар’єрного доступу на 7 та 9 поверхи гуртожитку та ремонту ліфта.
Контакти: Володимир Романюк, (033) 226-06-29, [email protected].
Кімнати для переселенців у приміщенні державної власності Міністерства освіти і науки України. Приміщення частково відповідають мінімальним вимогам законодавства для проживання. Тут є 32 кімнати із 59 ліжками. Місць для маломобільних людей немає. На момент публікації матеріалу вільних місць не було.
Вище ми вказали, що з 17 місць для колективного проживання переселенців у Волинській області повністю вимогам законодавства відповідають три. Інші 14 лише частково відповідають цим вимогам. Пояснимо, що це означає.
Згідно з постановою Кабінету міністрів України №930, у місцях тимчасового розташування для переселенців передбачається, зокрема:
Часткова відповідність вимогам означає, що в місцях тимчасового проживання може бути не 3, а 2 душові кабіни на сукупну кількість жильців, або температура, нижча чи вища за норму та інші невідповідності вимогам.
Раніше журналісти Вільного радіо розповідали, де переселенці можуть знайти прихисток в інших регіонах України: