Підтримати
Добровольцям тероборони в Україні дозволили використовувати мисливську зброю
Фото: з відкритих джерел

Розбираємось, навіщо Кабмін надав такий дозвіл, коли саме добровольці матимуть змогу стріляти з мисливської зброї, чи будуть на них поширюватись ті ж правила, що й на цивільних та як правильно встати на облік.

 

Охороняти кордон, брати участь у підготовці громадян до спротиву, в інформаційних заходах і не тільки добровольці територіальної оборони тепер зможуть зі зброєю. Всього йдеться про 12 типів завдань.

Перш за все мова про те, що треба буде взяти під охорону стратегічні об’єкти на місцевості, аби дати можливість регулярним частинам Збройних сил України розгорнутися і підготуватися до відбиття будь-якої агресії. Ну і протидія диверсійним групам. Якщо говорити більш предметно, то це може бути охорона мостів, теплоелектростанції, інших стратегічних об’єктів, адміністративних будівель”, — розповідає Вільному радіо резервіст Антон Голобородько.

Чому добровольцям тероборони дозволили використовувати мисливську зброю

Варто розуміти: територіальна оборона складається з двох частин — військових частин сил та добровольчих формувань територіальних громад.

В загонах територіальної оборони є окремий термін як добровольці формувань територіальної оборони. І ось саме про цих людей йде мова, які будуть служити в цих добровольчих формуваннях територіальних громад. Саме їм і дозволили використовувати мисливську зброю”, — пояснює Антон Голобородько.

Резервісти територіальної оборони в разі збройної агресії отримають зброю з арсеналів Збройних сил. Її вже незабаром перевезуть до пунктів постійної дислокації підрозділів резервістів.

В добровольчих загонах громад немає пунктів постійної дислокації, ніяка інша зброя за ними не закріплена. Тобто це не бригади, в них немає військових частин, тому достатньо важливо, аби вони мали можливість використовувати власну мисливську зброю”, — стверджує резервіст.

Як купити мисливську зброю

Просто так купити зброю не можна. Регулюватиметься це питання наказом очільника МВС про зберігання та використання мисливської зброї.

Для отримання дозволу на придбання мисливської зброї громадянину України необхідно звернутися з письмовою заявою до підрозділу поліції за фактичним місцем мешкання та надати документи, передбачені законом”, — розповідає у коментарі Вільному радіо речник Нацполіції Донеччини Олександр Полосухін.

Тобто якби раніше територіальним силам оборони дали завдання, виконувати  його їм довелось би “з голими руками”. Цей момент допрацювали через нестабільну ситуацію в країні. Резервіст територіальної оборони Антон Голобородько додає:

Треба і важливо розуміти, що добровольці загонів, якщо у них вже є мисливська зброя, зможуть її використовувати або зможуть придбати собі мисливську зброю і в разі потреби її використовувати. Але ця зброя, яка знаходиться в руках у цивільного населення, використовується згідно з нормативними актами, які існують у нашій країні”.

Речник Національної поліції Донеччини Олександр Полосухін додає: використовувати мисливську зброю дозволяється на полюванні та у стрілецьких тирах для підтримання навичок стрільби. При цьому необхідно дотримуватись правил безпеки при поводженні зі зброєю.

Щоб купити мисливську зброю, добровольцю територіальної оборони потрібно стати на облік в управлінні лісового та мисливського господарства, а зброю зареєструвати в поліції.

Одним із принципів діяльності Національної поліції України є верховенство права та рівність усіх перед законом. Саме тому на членів добровільних територіальних формувань розповсюджується діяльність дозвільної системи, а саме необхідність обліку в органах поліції належної їм зброї, а також перевірки за місцем мешкання власника та умов зберігання належної йому зброї”, — каже Олександр Полосухін.

Як стати добровольцем тероборони

Членом добровольчого формування може бути повнолітній громадянин України, який мешкає на території громади, де діє формування. Йому потрібно пройти медичний, професійний та психологічний відбір і підписати контракт. Долучитися не можуть ті, хто має судимість за тяжкі злочини. 

При цьому членство у добровольчому формуванні не звільняє від обов’язку проходження строкової військової служби або мобілізації.

Читайте також:


Завантажити ще...