Донеччина вже отримала партію швидких тестів на антиген, якими тестуватимуть людей на КПВВ


image
Фото: з відкритих джерел

В Донецьку область вже привезли швидкі тести на антиген COVID-19. Частину цих тестів розподілять для людей, які приїжджають через КПВВ “Новотроїцьке” на підконтрольну територію. Робити людям їх будуть безкоштовно.

 

Передісторія. Спрощення процедури самоізоляції

Нині діє карантинне правило, що люди, які їдуть на підконтрольну територію, на КПВВ мають встановити мобільний додаток “Вдома” та піти на двотижневу самоізоляцію або поїхати на обсервацію в державний медзаклад. Припинити самоізоляцію можна раніше, якщо людина здасть ПЛР-тест і він виявиться негативним. Але зазвичай на це потрібно чекати мінімум 2 дні.

Тож нещодавно Кабінет міністрів України опублікував постанову, згідно з якою на всіх КПВВ мають з’явитися пункти експрес-тестування на антиген коронавірусу. Там люди зможуть робити швидкі експрес-тести, і якщо результати будуть негативні, то самоізоляцію можуть припинити. Наразі фактично пускають людей лише на двох пунктах пропуску Донеччини — КПВВ “Новотроїцьке”, що біля блокпосту бойовиків “Оленівка” та КПВВ “Станиця Луганська” —  на Луганщині.

Але конкретні строки, коли це почне діяти в постанові не зазначили.

Експрес-тести на КПВВ будуть безкоштовні

Начальник відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко розповів журналістам Вільного радіо, що Донецька область вже отримала швидкі тести на антиген. Їх вже оплатили з бюджету, тож людям повторно платити не доведеться. 

Донеччина вже отримала партію швидких тестів на антиген, якими тестуватимуть людей на КПВВ

“Їх доставили для всіх, але частина тестів буде розподілена на контрольний пункт в’їзду виїзду “Новотроїцьке”. Це буде безкоштовно. Всі тести, що ПЛР, що швидкі експрес-тести на кров, що на антиген, все, що купує держава — це безкоштовно для людей. Платно тільки в приватних лабораторіях”, — розповідає Вільному радіо Олександр Педенко.

Наразі відомий тільки приблизний алгоритм дій з цими експрес-тестами.

“Якщо тест буде негативний, напевно, ізоляція “Вдома” буде на КПВВ одразу і знята, і громадянин буде їхати туди, куди направлявся. Якщо тест буде позитивний, то 3 варіанти будуть розглядатися: 

— громадянин буде повернутий назад 

— госпіталізація 

— продовжує знаходитись на самоізоляції з додатком “Вдома” протягом 14 днів. Останні два варіанти — в залежності від стану людини”, — пояснив Олександр Педенко.

За 14 днів вдома людина також може здати ПЛР-тест, і якщо він виявиться негативним, то самоізоляцію знімуть.

Але в Держприкордонслужбі України Вільному радіо пояснили, що поки вони працюють за тим самим принципом, як і раніше.

“Під час слідування на контрольовану територію люди обов’язково надають згоду на проведення самоізоляції з використанням додатку “Вдома”. Як і раніше було визначено Кабінетом міністрів України, самоізоляцію достроково можна припинити в разі отримання негативного результату тесту на COVID-19. Механізм, який діє зараз: центр, уповноважений проводити ці тести, після отримання негативного результату особи подає інформацію до єдиного електронного сервісу “Вдома”, і оцей ресурс вже припиняє самоізоляцію”, — пояснює Вільному радіо речник Держприкордонслужби Ігор Лизогуб.

Представник Департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко також каже, що поки невідомий точний алгоритм роботи з експрес-тестами.

“Я поки не розумію, як людині, якій встановили мобільний додаток “Вдома”, як його можна зняти прямо на КПВВ. Так, як було до сьогодні, тільки 4 ПЛР-лабораторії могли зняти з самоізоляції “Вдома”. Що буде завтра у зв’язку з цими нововведеннями, я поки не знаю, в мене роз’яснень немає”, — сказав Олександр Педенко.

Що це за швидкі тести на антиген

Швидкі тести на антиген відрізняються від звичайного швидкого експрес-тесту своєю ефективністю. 

“Чутливість, заявлена виробником, 85%. Його ж МОЗ допустили, тому подивимось, як він буде працювати”, — розповідає представник департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко.

Водночас експрес-тест, для якого потрібно здавати кров — має похибку близько 30%.

Крім того, швидкий тест на антиген проводиться швидше, ніж аналіз ПЛР-тесту.

“Згідно з заявою фірми-виробника, експрес-тест враховується протягом півгодини. Це не кров, це мазок з носу і ротової порожнини, це як ПЛР тільки трохи пришвидшений варіант. Тобто взяли мазок, помістили в бокс і через 15-30 хвилин відбувається його інтерпретація”, — додає Педенко.

Зазначимо, перші такі тести на антиген з’явилися ще в жовтні 2020 року у приватних лабораторіях “Сінєво”. Але в них ефективність тесту більша — 97%. Проте лабораторії, де можна зробити такі тести, знаходяться в Києві.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: