17 березня найбільше українське держпідприємство з видобутку кам’яної солі виграло позов проти Уряду. Суд заборонив приватизувати ДП “Артемсіль”.
Про це Вільному радіо розповів голова первинної профспілкової організації ДП “Артемсіль” Андрій Попов. Профспілка ДП подавала позов проти рішення Кабінету Міністрів про приватизацію “Артемсолі” влітку минулого року. Вранці 17 березня Окружний адміністративний суд Києва виніс фінальне рішення.
“Цей позов ми виграли — рішення на нашу користь: суд повністю задовольнив наші вимоги. Вимоги про те, аби ми більше до цього питання (приватизації ДП “Артемсіль”, — ред.) не поверталися”, — розповідає Андрій Попов.
17 березня у суді зачитали лише коротку частину судового рішення, тому подробиці ще не відомі, а за 5 днів повний текст рішення оприлюднять на офіційному порталі.
Голова профспілки зазначає: це судове рішення наразі можна вважати дещо технічним. Оскільки сам Кабмін ухвалив рішення про невключення “Артемсолі” до переліку на приватизацію. Це сталося вже після того, як профспілка держпідприємства звернулася до суду.
“Але тепер це закріплено ще й на папері, у судовому порядку. Треба було все закінчити, з такими закріпленими рішеннями”, — коментує роль цього рішення суду представник колективу робітників держпідприємства.
За його словами, колектив держпідприємства у Соледарі дещо заспокоївся.
“Після того, як Кабмін оприлюднив своє рішення про те, що “Артемсіль” не включається у приватизацію, колектив зняв це питання з порядку денного. А ми продовжували закривати питання, які ініціювали раніше”, — каже Андрій Попов.
Нагадаємо, 3 березня 2020 тодішній очільник уряду Олексій Гончарук назвав “Артемсіль” “корупційною годівницею”, а Кабінет міністрів ухвалив рішення передати це ДП (разом з сотнями інших державних підприємств) на продаж через прозорий аукціон. Але з початком карантину Кабмін призупинив “велику приватизацію”.
Колектив ДП протестував проти приватизації ДП. Профспілка звинуватила профільне міністерство у постійних змінах менеджменту ДП (за 5 років очільників тут змінювали 10 разів) та намаганнях обанкрутити та вивести підприємство з державної власності.
Тоді навесні 2020-го за вказівкою профільного міністерства створили спеціальну робочу групу, яка вже майже рік моніторить ДП “Артемсіль” В ній 15 людей, зокрема 8 депутатів Верховної Ради, голова профспілки ДП, незалежні експерти, представники президента та профільного міністерства. Робочі зустрічі через карантин відбуваються онлайн.
А у жовтні стало відомо, що Кабмін виключив ДП “Артемсіль” з переліку об’єктів на приватизацію.
Читайте також: