Цієї осені фестиваль “Зоряні малята” об’єднав 650 талановитих дітей з усієї Донеччини. Через карантинні вимоги маленькі учасники не могли виступити на одній сцені. Як з цим впоралися організатори та які винагороди отримають малята – читайте у матеріалі.
У цьогорічному фестивалі свої вміння демонстрували солісти й колективи з Бахмута, Часів Яра, Слов’янська, Костянтинівки, Дружківки, Білозерського, Олександрівки й інших міст і селищ Донеччини. Маленьким талантам – від 3 до 7 років.
Оскільки зібрати всіх під одним дахом не дозволив карантин, учасники надсилали свої номери в електронному вигляді. Такий формат має свої недоліки та переваги, розповідає Вільному радіо керівниця проєкту, голова правління БФ “Зірки та зіроньки” Олена Некрасова.
“Було важче взаємодіяти з дітьми, адже для багатьох з них це був перший вихід на сцену. Але разом з цим малюки отримали досвід роботи на камеру. Більш того, коли дитина переглядає запис свого виступу, вона має змогу побачити свої недоліки та виправити їх”, – каже Олена Некрасова.
Роботи малюків поділили за кількома напрямками: інструментальний жанр, образотворче мистецтво, вокал, хореографія й театральне мистецтво. Загалом членам журі надійшло близько 70 номерів.
“Цього року нас дуже потішив інструментальний жанр. Подалася музична школа, яка викликала неабияке захоплення в журі, бо там був педагог від Бога, який зумів правильно зорганізувати учнів. Дітям 3-5 років, але вони вже добре грають на скрипках, гітарах – це була справжня музична казка”, – говорить керівниця проєкту “Зоряні малята”.
Особливістю цього року стало те, що багато творчих колективів виступали під пісні авторів з Донеччини. Так, у номерах лунали композиції Тетяни Ялової та Ірини Ісаєвої з Бахмута. Остання написала пісню, яка стала головною темою фестивалю.
Ірина Ісаєва – авторка дитячих пісень, музична керівниця ясел-садка № 49 «Кріпиш», м. Бахмут.
Оцінюватимуть роботи до 10 листопада. Серед членів журі здебільшого викладачі педагогічних вишів, які самі виступають як солісти або у творчих колективах. Ключову увагу вони приділятимуть не учасникам, а постановникам виступів.
“Усі діти в нас переможці. Наша задача – надати рекомендації щодо конкретного номера керівнику. Наприклад, минулого року в одному з номерів діти на задньому плані майже пів хвилини нічого не робили. На це звернули увагу члени журі й порадили керівниці колективу дати цим дітям якісь рухи. Вона послухала, трішки переробила номер, і він став набагато кращим”, – згадує Олена Некрасова.
До 20 листопада всім маленьким учасникам фестивалю надішлють медаль, диплом переможця, рюкзак і кульку. А керівникам подарують флеш-накопичувачі з логотипом фестивалю.
Читайте також: