Підтверджені випадки COVID-19 на 03.07.2020:

46 763

В Україні
(1212 померли, 20558 одужали)

597

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 219 одужали)

1211

На непідконтрольній Донеччині
(75 померли, 533 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Екс-керівник одного з горлівських ЗМІ здався СБУ та тепер розповідає про пропаганду в “ДНР”


image
Кадр з відео телеканалу "Україна"

Колишній керівник горлівського пропагандистського каналу втік з тимчасово окупованої території та здався працівникам СБУ. Чоловік розповів, як Росія впливає на мовлення на підконтрольній бойовикам території. 

Про це повідомляє телеканал “Україна”.

Колишній топ-менеджер одного з каналів самопроголошеної “ДНР” представився вигаданим іменем Сергій, адже боїться, що так зване “Міністерство держбезпеки” знайде його родичів. Чоловік розповів, що 3 роки пропрацював на пропагандистському ресурсі та розчарувався у перспективах для окупованого Донбасу. Все, про що їм можна було казати – це “позитив та возвеличення органів місцевої влади”, каже Сергій. Критичні матеріали про життя у псевдореспубліці в жодному разі не пропустять.

Екс-керівник пропагандистського каналу розповів, що всі місцеві ЗМІ перебувають під постійним наглядом так званого “МДБ ДНР”.

“Якщо щось піде не так, якщо хтось наважиться щось не те випустити, тоді прийдуть люди та будуть спілкуватися. А після їхнього візиту часто відбувалися пертурбації, нові вимоги: щось давати, чогось не давати, щось під таким кутом, щось під іншим”, – каже Сергій.

Крім того, додає чоловік, питаннями пропаганди опікується окрема людина з Росії. Донедавна це був радник вбитого ватажка самопроголошеної республіки Захарченка Олександр Казаков, який неофіційно був куратором від російського ФСБ.

“Він проводив збори всіх структур: і серед керівників ЗМІ, і серед очільників міст, – тобто, він займався кураторством усіх сфер діяльності. Все йшло до того, що людям створювали ілюзію, що Донбас рухається в напрямку Росії. Наприклад, казали, що ми переходимо на систему освіти Російської Федерації, ось ми привезли підручники з РФ, наші діти тепер вчитимуться за цими підручниками”, – розповідає колишній керівник горлівського телеканалу.

Сергій зазначає: за людьми, які все ж не піддаються навіюванню та намагаються домогтися справедливості, прискіпливо стежать бойовики.

“Люди хотіли страйк влаштувати і почали збирати підписи охочих взяти участь. Потім ці списки якимось чином потрапили до МДБ. Всіх людей, які були в цих списках, викликали на бесіди”, – говорить чоловік.

За його словами, окрім роликів про успіхи псевдореспубліки, від каналів вимагають певну кількість матеріалів про Україну. Всі вони мають справляти враження, що життя на підконтрольній території нестерпне. В хід пускають як справжні новини з негативним підтекстом, так і відверті фейки.

Усі показання перебіжчика Служба безпеки України долучила до матеріалів справ про російську агресію на Донбасі та злочини бойовиків.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: