Світлина «японського» манежу Деркульського кінного заводу на Луганщині, яку зробив бахмутський краєзнавець Михайло Кулішов, перемогла по цій області на всеукраїнському фотоконкурсі Вікіпедії.
Про це повідомляється на сторінці української частини міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки”.
“У номінації “Найкраще фото Луганської області” перемогла вражаюча світлина “японського” манежу Деркульського кінного заводу, заснованого 1765 року в селі Данилівка Біловодського району. Знімок зробив Михайло Кулішов”, — йдеться у повідомленні.
Членкиня журі, архітекторка Надія Лиштва поділилася враженнями від цього фото.
“Це найцікавіше фото Луганщини за останні роки. Є незначні зауваги щодо якості знімка, але це більше стосується поганого освітлення приміщення. Фото атмосферне, живе і показує унікальну автентичну конструкцію кінного манежу”, — зазначає вона.
Автор знімку – 33-річний краєзнавець з Бахмута Михайло Кулішов.
“Будівля тренувального манежу в японському стилі на території Деркульського кінного заводу № 63 на Луганщині є унікальною по своєму архітектурному задуму та виконанню. Ця гігантська конструкція — круглий дерев’яний каркас діаметром 34 м — тримається на одній-єдиній 30-метровій дерев’яній опорі! А до неї вже кріпиться вся шатрова система балок”, — каже автор фото.
Краєзнавець розповідає: зробив знімки цієї унікальної локації ще позаминулого року. А знайшов час склеїти їх в один під час загальнонаціонального карантину, що досі триває.
Краєзнавець побачив цю споруду під час візитів обміну між громадами Біловодщини та Лиманщини. Співпрацювали в проєкті “Згуртування навколо спадщини як ресурсу розвитку громади” ГО “Крила”. Чоловік уточнює: конструкція манежу настільки велика, що в об’єктив фотоапарату не влазила, тому її довелося фотографувати по частинах та склеювати.
В журі фотоконкурсу зазначають: за їх даними, перелік пам’яток Луганщини складає 1 025 об’єктів. З них лише 371 пам’ятка має свої фото у Вікісховищі. В цьому конкурсі взяли участь 14 учасники, які надіслали 149 фотографій 96-ти об`єктів Луганської області. Тобто ще майже 100 пам’яток Луганщини отримають “віртуальне обличчя”: їх можна буде побачити онлайн у Вікіпедії. А також в інших вікіпроєктах (Вікімандри, Вікіновини, Вікісловник тощо).
Такі фото розкривають та популяризують незвичайні сторінки історії та культури України для мільйонів користувачів мережі.
Також у Вікіпедії створюють найбільший та найповніший каталог українських культурних пам’яток. Зібраними під час фотоконкурсу світлинами хочуть проілюструвати цей каталог.
“Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments) — це фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, який проводять у близько 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа. В Україні його організує громадська організація “Вікімедіа Україна”.
Конкурс проводять щорічно з 1 по 30 вересня, участь в ньому безкоштовна. Протягом цього місяця професійні та аматорські фотографи різних країн завантажують свої власні фотографії у Вікісховище. До 1 листопада в кожній країні відбирають найкращі фотографії, які потім представляють на суд міжнародного журі.
Нагадаємо, ще одна світлина Михайла Кулішова нещодавно перемогла в спецномінації “Млини” того ж фотоконкурсу. На ньому зображений млин з села Бригадирівка Харківської області, який у 1980-х роках перевезли в село Прелесне Слов’янського району. Млин можна побачити там і зараз на території Музею народної архітектури, побуту та дитячої творчості.
Читайте також: