Фото державного конезаводу на Луганщині стало найкращим від області на всеукраїнському конкурсі

Наталя Жукова
2021-01-12 14:40

image
Фото: пресслужба Рубіжанської міськради

Світлина «японського» манежу Деркульського кінного заводу на Луганщині, яку зробив бахмутський краєзнавець Михайло Кулішов, перемогла по цій області на всеукраїнському фотоконкурсі Вікіпедії.


Про це
повідомляється на сторінці української частини міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки”.

“У номінації “Найкраще фото Луганської області” перемогла вражаюча світлина “японського” манежу Деркульського кінного заводу, заснованого 1765 року в селі Данилівка Біловодського району. Знімок зробив Михайло Кулішов”,  — йдеться у повідомленні. 

манеж Деркульського конезаводу на Луганщині
Світлина краєзнавця з Бахмута, яка перемогла у конкурсі Вікіпедії по Луганщині. Фото: Михайло Кулішов


Членкиня журі, архітекторка Надія Лиштва поділилася враженнями від цього фото.

“Це найцікавіше фото Луганщини за останні роки. Є незначні зауваги щодо якості знімка, але це більше стосується поганого освітлення приміщення. Фото атмосферне, живе і показує унікальну автентичну конструкцію кінного манежу”,  —  зазначає вона. 

Автор знімку – 33-річний краєзнавець з Бахмута Михайло Кулішов. 

краєзнавець з Бахмута Михайло Кулішов
Михайло Кулішов. Фото: donmining.info

Чим унікальна ця пам’ятка?

“Будівля тренувального манежу в японському стилі на території Деркульського кінного заводу № 63 на Луганщині є унікальною по своєму архітектурному задуму та виконанню. Ця гігантська конструкція  —  круглий дерев’яний каркас діаметром 34 м  —  тримається на одній-єдиній 30-метровій дерев’яній опорі! А до неї вже кріпиться вся шатрова система балок”, — каже автор фото. 

купол манежа Деркульського кінного заводу
Так виглядає купол “японського” манежу Деркульського кінного заводу. Фото: Вікіпедія


Краєзнавець розповідає: зробив знімки цієї унікальної локації ще позаминулого року. А знайшов час склеїти їх в один під час загальнонаціонального карантину, що досі триває. 

люди фотографують коней на Деркульському кінному заводі
Деркульський кінний завод продовжує працювати дотепер. Фото: Вікіпедія


Краєзнавець побачив цю споруду під час візитів обміну між громадами Біловодщини та Лиманщини. Співпрацювали в проєкті “Згуртування навколо спадщини як ресурсу розвитку громади” ГО “Крила”. Чоловік уточнює: конструкція манежу настільки велика, що в об’єктив фотоапарату не влазила, тому її довелося фотографувати по частинах та склеювати.

Для довідки:
Деркульський кінний завод №63 — один з найстаріших кінних заводів України, заснований 1765 року на хуторі Даниловому поблизу річки Деркул (нині село Данилівка Біловодського району Луганської області). Тоді він називався “Палацовий іменний Деркульський кінний завод”. Його створили за наказом Катерини ІІ та відкрили у 1767 році. Він працює за призначенням й дотепер, входить в державне підприємство “Конярство України”. Хоча, як заявляли керівники державних конярських підприємств, галузь знаходиться в катастрофічній ситуації, і цей кінний завод навмисно доводять до банкрутства.
 

коні Деркульського кінного заводу на пасовищі
Коні перед будівлями Деркульського кінного заводу на Луганщині. Фото: Вікіпедія

Чому це важливо?

В журі фотоконкурсу зазначають: за їх даними, перелік пам’яток Луганщини складає 1 025 об’єктів. З них лише 371 пам’ятка має свої фото у Вікісховищі. В цьому конкурсі взяли участь 14 учасники, які надіслали 149 фотографій 96-ти об`єктів Луганської області. Тобто ще майже 100 пам’яток Луганщини отримають “віртуальне обличчя”: їх можна буде побачити онлайн у Вікіпедії. А також в інших вікіпроєктах (Вікімандри, Вікіновини, Вікісловник тощо).  

Такі фото розкривають та популяризують незвичайні сторінки історії та культури України для мільйонів користувачів мережі. 

Також у Вікіпедії створюють найбільший та найповніший каталог українських культурних пам’яток. Зібраними під час фотоконкурсу світлинами хочуть проілюструвати цей каталог. 

Детальніше про фотоконкурс

“Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments) — це фотоконкурс  пам’яток культурної спадщини, який проводять у близько 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа. В Україні його організує громадська організація “Вікімедіа Україна”.

Конкурс проводять щорічно з 1 по 30 вересня, участь в ньому безкоштовна. Протягом цього місяця професійні та аматорські фотографи різних країн завантажують свої власні фотографії у Вікісховище. До 1 листопада в кожній країні відбирають найкращі фотографії, які потім представляють на суд міжнародного журі. 

Нагадаємо, ще одна світлина Михайла Кулішова нещодавно перемогла в спецномінації “Млини” того ж фотоконкурсу. На ньому зображений млин з села Бригадирівка Харківської області, який у 1980-х роках перевезли в село Прелесне Слов’янського району. Млин можна побачити там і зараз на території Музею народної архітектури, побуту та дитячої творчості.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: