Підтримати
мала скринька переносна місцеві вибори дільниця
Фото з відкритих джерел

Цього року більше людей будуть голосувати з дому та лікарень. До того ж на кожній дільниці облаштують окрему кабінку для волевиявлення людей з симптомами ГРВІ.  

 

Так, люди на самоізоляції та амбулаторні хворі голосуватимуть у себе вдома. Про це Вільному радіо розповіла заступниця голови Бахмутської міської ТВК Тетяна Гавжєєва. 

“Це голосування вдома, як і раніше (за місцем перебування,  —  ред), за заявою виборця. Подається на дільничну комісію заява виборця з медичною довідкою (її можуть передати) та будуть виїжджати до них люди  —  це по закону так”,  —  каже заступниця голови ТВК.

Зазначимо, передати на свою виборчу дільницю заяву з проханням голосувати вдома потрібно до 20:00 п’ятниці 23 жовтня

Члени ДВК, які виїжджатимуть до людей додому з переносною скринькою, мають бути захищені засобами захисту. 

“Одноразові маски, рукавички та щитки, антисептики. Бахмутська міська рада нам вже все це оплатила, у нас вже все це є. Масок та рукавичок достатньо, й на кожного члена комісії щитки, й антисептики на кожну комісію”,  —  каже Гавжєєва.    

Для людей, які прийдуть голосувати з кашлем, чханням та/або нежитем, облаштують спеціальну кабінку на кожній дільниці.

“Будемо таке облаштовувати на дільницях. Буде така кабінка підписана на кожній ДВК, куди ніхто інший (люди без симптомів ГРВІ, — ред.) заходити не буде”,  —  розповідає заступниця голови комісії.   

Також постанова уряду рекомендує людям приходити на голосування з власними кульковими ручками. Якщо ж виборець прийде без ручки, то скористається загальною, яку члени ДВК оброблятимуть антисептиком.

А ще членів комісії мають або розсадити один від одного на відстань не менше 1 метра, або влаштувати фізичні бар’єри типу прозорих екранів. Але як це зробити на практиці, поки невідомо. 

“Щось будемо… Зараз ще дільничні комісії не почали працювати. Вони почнуть працювати, ми поїдемо по дільницях та будемо з’ясовувати”,  —  каже Тетяна Гавжєєва. 

Бахмутська районна ТВК виборчі дільниці не формує, тому має піклуватись лише про своїх власних членів. Як повідомив Вільному радіо голова цієї ТВК Геннадій Богун, вони вже подали заявку на засоби індивідуального захисту в Бахмутську райдержадміністрацію, але ЗІЗи поки не отримали. 

Стаціонарні хворі на COVID-19 теж голосуватимуть

Ті люди, які 25 жовтня перебуватимуть в лікарні, зможуть проголосувати на спецдільниці, на території Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування. 

За словами головної лікарки БЛІЛ Світлани Мельникової, цю спецдільницю облаштують в корпусі №4. Але хворі з COVID-19 туди голосувати не підуть.

“Вони мають знаходитись у відділенні. Ми не пускаємо сюди ані відвідувачів, ані родичів”, — каже головна лікарка.

До того ж, у більшості пацієнтів інфекційного відділення — важкий або середньої тяжкості перебіг хвороб. Тобто у них інтоксикація, слабкість та недостатнє насичення крові киснем.  

“Практично всі вони користуються киснем. Хтось весь день, хтось час від часу, після якогось навантаження: сходив в туалет, впала сатурація, прийшов подихав”, — розповідає про стан госпіталізованих виборців Світлана Мельникова. 

Як зазначив прес-секретар Центральної виборчої комісії Костянтин Хіврич в коментарі Вільному радіо, до них мають прийти у відділення члени цієї спецдільниці з переносною скринькою. 

 “Ці пацієнти, які будуть знаходитись на лікуванні у названих вами відділеннях (інфекційному,  —  ред.), теж є виборцями. І теж мають право голосу. Тому тут може бути лише позитивна відповідь: підуть. Причому тільки члени цієї спецдільниці при лікарні можуть отримувати бюлетені для того, аби видати їх пацієнтам цього відділення. Там виборці, крапка. Закон не говорить, що люди, які лежать в інфекційному, не можуть голосувати. Зрозуміло, що тут мають бути подвійні, потрійні, вдесятеро більші заходи та засоби безпеки, але вони мусять туди йти”,  — пояснив прес-секретар ЦВК.  

Чи буде сплеск захворюваності? 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив: якщо учасники виборів будуть дотримуватися встановлених протиепідемічних заходів, спалаху COVID-19 вдасться уникнути. 

“Якщо це зробити з дотриманням тих правил, які ми прописали, я впевнений, що у нас буде все нормально. У нас є приклад: ми проводили складання ЗНО влітку, і теж було багато побоювань як це провести. Міністерство освіти та науки повністю проконтролювало всі рекомендації та виконало всі правила, які дало МОЗ. І у нас не було жодного сплеску серед дітей, які здавали це ЗНО. Звичайно, якщо просто наплювати на всі правила та робити як завжди, то це може бути черговий масовий сплеск захворюваності на COVID-19”,  —  каже очільник МОЗ, 

Нагадаємо, напередодні на підконтрольній частині Донеччини коронавірусну хворобу виявили у ще 253 пацієнтів, 18 з яких – діти. А в Бахмутській ОТГ констатували ще одну смерть від ускладнень COVID-19  (помер 57-річний чоловік), але в обласній статистиці цю смерть поки не врахували. Загалом від початку пандемії на вільній від окупантів території Донеччини виявили понад 5 300 людей з цим діагнозом. 1 780 людей одужали. Померли 64 людини.   

Читайте також:


Завантажити ще...