З 15 “виборчих” кримінальних справ на Донеччині 4 стосуються підкупу


image
Фото з відкритих джерел

Правоохоронці Донеччини відкрили вже 15 кримінальних проваджень стосовно порушення виборчого процесу. Майже третина з них – про підкуп виборців.

 

Про це повідомляють у пресслужбі поліції Донецької області.

Станом на 6 жовтня служителі порядку зареєстрували вже 184 повідомлення про можливі порушення. Зазначається, що більшість звернень стосуються нехтування правилами агітації.

15 випадків порушення виборчого процесу взялися розслідувати в рамках кримінального законодавства. 4 справи стосуються ймовірного підкупу виборців, який спостерігали у Лимані та Селидовому. Наразі правоохоронці збирають та перевіряють докази можливих злочинів.

Зазначимо, підкуп виборців – це не лише про гроші. Так, під час передвиборної агітації не можна роздавати харчові продукти, спиртне або інші товари. 

Дозволяється дарувати виборцям лише продукцію з партійною символікою або згадкою про кандидата, вартість якої не перевищує 63 грн 06 коп. Це можуть бути кулькові ручки, плакати, календарі, значки, книги, кепки, шарфи тощо.

У списку забороненого також значаться пільги, послуги, роботи, кредити, цінні папери й таке інше, якщо це супроводжується закликами голосувати (або не голосувати) за певного кандидата чи партію або згадуванням імені кандидата чи назви партії.

Додамо, за підкуп карають не лише нечесних кандидатів, а й виборців, які погодилися голосувати за певну винагороду. Так, тим, хто приймає пропозиції продати свій голос, загрожує штраф від 1700 до 5100 грн або виправні роботи чи обмеження волі на строк до 2 років. Учасник виборчих перегонів, який пропонує виборцеві гроші в обмін на волевиявлення, може сісти в тюрму на строк до 3 років з позбавленням займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: