У Бахмуті є кілька об’єктів, які будують або ремонтують вже не один рік. Ми з’ясували на якому вони зараз етапі та чи відкриються найближчим часом.
Вже 2 роки триває ремонт Бахмутського навчально-виховного комплексу №11. Відновити школу планували за рік. Але замовник робіт – управління освіти Бахмутської міськради – уклав договір з недобросовісним підрядником. Через те, що ремонт був виконаний на невідповідному рівні, міська влада зверталася зі скаргами до місцевої, а потім до Генеральної прокуратури. Згодом ремонтувати школу взявся інший підрядник.
Гроші на ремонт виділив Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Частину коштів взяли у міському бюджеті. Спершу на відновлення школи спрямували майже 35 млн грн, але проплачена була лише частина. Зараз у Мінфіні та ЄІБ погодили додаткове виділення понад 64 млн грн. Але тендерну документацію ще треба узгодити в Мінрегіоні.
Наразі у школі №11 ремонтують центральний учбовий корпус та ведуть зовнішні роботи. Відбудова ведеться коштом міського бюджету.
“Були виділені 11 мільйонів, щоб хоча б якось пришвидшити роботи. На сьогодні ремонтується 3-й поверх, тривають роботи з демонтажу штукатурки, демонтовані відкоси, проведена електрика, встановлена вентиляція, ремонтуються санвузли, каналізація та водопровід до кабінетів фізики та біології. Одночасно здійснюються роботи на фасаді”, – розповідає Вільному радіо начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Наталя Дроздова.
У старій будівлі ремонт поки що заморожений, бо місцева влада чекає на узгодження документації та виділення коштів.
В управлінні освіти зазначають: старатимуться встигнути до Нового року, бо строк договору спливає в кінці грудня.
“Роботи виконуються швидко, якісно та поки що вчасно. Але треба об’єктивно підходити до планів, які є, та технологічних процесів. Є процеси, які не можна порушувати. Підрядник добросовісний настільки, що вони не підуть на це, щоб пришвидшити завершення ремонту”, – говорить Наталя Дроздова.
“Усі сили кинуті на те, щоб скоріше доробити ремонт. Зараз там працюють близько 40 людей. Електриків чоловік 6, облицювальників багато. І внутрішні, і зовнішні роботи ведуться, розмах широкий”, – додає начальниця групи з централізованого господарчого обслуговування Лариса Топчий.
Нагадаємо, за проєктом ремонтні роботи в школі №11 мали завершитись до кінця 2019 року, однак терміни кілька разів зривалися. Наприклад, під час ремонтних робіт у НВК №11 субпідрядник, який виконував додаткові роботи у школі, зірвав підлогу в харчовому блоці. Але за планом ці роботи не передбачалися.
НВК №11 – це не єдина бахмутська школа, де вже кілька років триває ремонт. Подібна ситуація склалася і в ЗОШ №12. Роботи тут розпочалися у 2018 році. За цей час у школі вже майже відбудували їдальню, оновили вікна, перекрили дах, встановили протипожежні двері та частково устаткували класи. На реконструкцію закладу Європейський інвестиційний банк надав 24 млн грн. Ще 8,5 млн грн виділили з міського бюджету. Але на продовження ремонту не вистачило грошей, і процес заморозили.
Фото: Бахмутська міська рада
Оновлений проєкт з реконструкції школи наразі узгоджують.
“Два пакети тендерних пропозицій від 11-ї та 12-ї шкіл знаходяться в Мінрегіоні. Ми чекаємо поки робоча група збереться й підпише ці пропозиції, щоб провести торги та укласти договори”, – пояснює начальниця управління освіти Бахмутської міської ради.
Для ремонту навчального закладу потрібні ще понад 53 млн грн.
Нагадаємо, за час проведення робіт у ЗОШ №12 також кілька разів виникали позаштатні ситуації. Так, журналісти Вільного радіо помітили, що на будівлі школи з’явилися тріщини. Їх можна було побачити по всьому периметру школи. Товщина тріщин становила від 20 до 40 мм. Крім того, у квітні 2019 року строки завершення ремонту довелось посунути. Причина – за весь рік підрядникам не платили за виконані роботи.
Серед недобудів Бахмута – військові казарми поліпшеного планування. 6 з них мали збудувати ще два роки тому, але зараз повністю готові лише третина. Замовником проєкту виступило Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління. На зведення однієї будівлі виділяли понад 14 млн грн. Будівництво мало завершитись у жовтні 2018 року, але кінцеві терміни неодноразово переносили.
Наразі готові лише 2 казарми, які побудувала фірма “Спецтехресурс”. Іншими 4 об’єктами займалась організація “Проект-Актив”, але ці будівлі й досі стоять наполовину готові. Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління розірвало договори з фірмою: один за згодою сторін, ще по трьох об’єктах — через зрив дедлайнів. За кожен об’єкт підрядник все ж отримав по 7,1 — 7,8 млн грн.
Проти замовників, виконувачів робіт та посадовців ЗСУ відкрили вже 3 кримінальні справи. Кожну з них розслідують за статтею “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”. Максимальна санкція статті – до 12 років тюрми. Та за весь цей час підозрюваних у зриві термінів будівництва так і не знайшли.
Невдовзі має відкритися ще один бахмутський довгобуд. Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер будують з жовтня 2017 року. Раніше медцентр був у Донецьку, але з початком бойових дій його вирішили перенести. Будували диспансер на базі колишньої Вузлової лікарні станції Артемівськ ДП “Донецька залізниця”.
У центрі лікуватимуть захворювання та ушкодження, пов’язані з заняттям фізкультурою та спортом. Тут будуть доглядати спортсменів різного віку.
Реалізація проєкту коштувала 49,5 млн грн. Гроші виділили з Державного фонду регіонального розвитку та бюджету області.
Фото: ДонОДА
Відкрити диспансер планують вже восени. Як повідомляють в ДонОДА, там функціонуватиме палатне відділення на 8 ліжок, відділення діагностики та реабілітації, хірургічний блок, рентген-кабінет. Тут облаштують зал лікувальної фізкультури, кабінети механотерапії, фізіотерапії та масажу. У лікувальному центрі прийматимуть кардіолог, ортопед-травматолог, гінеколог, ЛОР, офтальмолог, невропатолог, стоматолог та психотерапевт.
Для відвідувачів уже збудували водолікарню з басейном, сауною, інфрачервоною сауною, сольовою кімнатою та ванним відділенням.
Крім того, для спеціалістів та медперсоналу відбудували гуртожиток на 8 кімнат. Там само зможуть розміщуватися спортсмени. А на території центру є парковка на 8 автівок, тенісний корт і гараж. Навколо будівлі висадили газонну траву й кущі.
Також з 2017 року в Бахмуті ведеться будівництво нового офісу Центру надання адмінпослуг. Спочатку проєктом займалася та ж фірма, що й будувала тут казарми – “Спецтехресурс”. Згідно зі старим паспортом об’єкта, закінчити будівництво ЦНАПу мали до серпня 2018 року. Тоді проєкт коштував 32 млн 230 тис грн. Однак станом на зараз готова лише основа будівлі. Тому замовник – Департамент капітального будівництва ДонОДА – розірвав контракт із фірмою.
Наприкінці минулого року обласна влада знайшла нового підрядника, який продовжить будівництво ЦНАПу. Виграв тендер ТОВ “ІНТЕХ-БУД СОЮЗ”. Цього разу вартість проєкту оцінили в 53,5 млн грн. Згідно з договором, усі роботи мають бути завершені до кінця 2020 року, тобто, у будівельників залишилось менш ніж пів року. Але наразі жодних просувань у зведенні сучасного центру немає.
Нагадаємо, ми вже писали про будівництво ЦНАПу в Бахмуті. Тоді наші журналісти порахували, що він коштуватиме приблизно як 170 місцевих квартир.
Читайте також: