Збірна Донецької області з радіоспорту посіла 3 місце на чемпіонаті України з радіопеленгації. Отримали також і особисті медалі. Що таке радіопеленгація, чому в команді немає хлопців, чому цих спортсменів називають “лисами” та що вони такого вміють, — читайте в матеріалі.
Чемпіонат пройшов цими днями в лісі неподалік Вінниці. Змагатися приїхали понад 100 учасників з 9 регіонів України. Донеччину представила збірна зі спортсменів Лимана та Бахмута.
Які перемоги здобули?
На чемпіонаті України у своїй віковій групі перемогла бахмутянка Аріна Швець, вона також завоювала 2 срібні нагороди (за радіоорієнтування та спринт).
Аріна займається радіопеленгацією з 8 років.
“Зараз їй 11 і вона змагається в категорії “дівчата до 12 років”, — каже тренер дівчат, фахівець центру “Спорт для всіх” Володимир Науменко.
Ірина Дмитриченко виборола одне перше місце та 2 других. Вона теж займається цим видом спорту 3-й рік й торік стала бронзовою чемпіонкою світу в особистому заліку.
Минулорічна чемпіонка Європи Анастасія Успенська завоювала 2 та 3 місця, а чемпіонка світу-2019 в особистому заліку 14-річна Валерія Бритченко виборола бронзову медаль.
Імена всіх переможців зі збірної ви можете знайти за посиланням.
Чому можна навчитися та кого запрошують?
До секції з радіопеленгації запрошують дівчат та юнаків 9-12 років. Заняття проводить центр “Спорт для всіх”, вони знаходяться на 2 поверсі легкоатлетичного манежу спорткомплексу “Металург” по вул. Садовій, 137.
Ці спортсмени безкоштовно займаються в тренажерному залі спорткомплексу “Металург”. А в спортзалі ЗОШ №2 для загальної фізичної підготовки грають у баскетбол, волейбол, футбол та настільний теніс. Відновлюються після змагань та тренувань у басейні міста.
Фактично цей спорт дає гарну фізичну підготовку, тому ці спортсмени беруть участь в змаганнях з легкої атлетики. Наприклад, Анастасія Василенко — чемпіонка Донеччини з легкої атлетики з бігу на 3 км.
Окрім фізичного розвитку, цей вид спорту покращує оперативне мислення та память, орієнтування на місцевості, географічні знання.
“У мене дівчата на змаганнях з паркового орієнтування дивляться на мапу 1 хвилину, запам’ятовують 10 контрольних пунктів, потім біжать та знаходять всі ці контрольні пункти на місцевості”, — каже тренер Володимир Науменко.
Раніше цей вид спорту включав стрільбу з малокаліберної гвинтівки та метання гранати Ф1 по цілі, але цей компонент видалили після початку бойових дій на Донбасі.
Як вплинув карантин?
Сам тренер про 3 місце своєї команди каже: “хотілося б краще”. Але зазначає: карантин завадив підготовці, тому що “лисам” для тренувань потрібні не лише спортзали, а й ліс. Спортсмени не могли виїхати в ліси, оскільки не ходили електрички.
Також через посилення карантину по COVID-19 команди з Західної України на чемпіонат не приїхали.
Читайте також: