Команда юних бахмутянок виборола 8 медалей на чемпіонаті України з радіопеленгації

Наталя Жукова
2020-08-05 19:26

image
Фото: Володимир Науменко

Збірна Донецької області з радіоспорту посіла 3 місце на чемпіонаті України з радіопеленгації.  Отримали також і особисті медалі. Що таке радіопеленгація, чому в команді немає хлопців, чому цих спортсменів називають “лисами” та що вони такого вміють, — читайте в матеріалі. 

 

Чемпіонат пройшов цими днями в лісі неподалік Вінниці. Змагатися приїхали понад 100 учасників з 9 регіонів України. Донеччину представила збірна зі спортсменів Лимана та Бахмута. 

Для довідки:
Спортивна радіопеленгація (ще її називають “полюванням на лисиць”) — це військово-технічний вид спорту. Спортсмени з картою місцевості, компасом і спеціальним радіоприймачем з антеною (радіопеленгатором) повинні знайти радіопередавачі (“лисиць”), розташовані в лісі. Мета змагання — знайти “лисиць” за найменший час. Цей спорт вимагає фізичної, технічної, тактичної та розумової підготовки, а також знання азбуки Морзе. Спортивна радіопеленгація зародилася в Данії та Англії після Другої світової війни, широко розвинена була у військових підрозділах. В Україні ці змагання патронують Федерація радіоспорту та профільний комітет при Міністерстві спорту і фізичної культури України. Чемпіонати Світу зі спортивної радіопеленгації проводять раз на два роки, чергуючись з чемпіонатами континентів.
 

Які перемоги здобули?

На чемпіонаті України у своїй віковій групі перемогла бахмутянка Аріна Швець, вона також завоювала 2 срібні нагороди (за радіоорієнтування та спринт). 

Аріна займається радіопеленгацією з 8 років.

“Зараз їй 11 і вона змагається в категорії “дівчата до 12 років”,  —  каже  тренер дівчат, фахівець центру “Спорт для всіх” Володимир Науменко. 

Аріна Швець радіопеленгація
Аріна Швець під час змагань у Вінниці. Фото: Володимир Науменко

 

Ірина Дмитриченко виборола одне перше місце та 2 других. Вона теж займається цим видом спорту 3-й рік й торік стала бронзовою чемпіонкою світу в особистому заліку.  

Минулорічна чемпіонка Європи Анастасія Успенська завоювала 2 та 3 місця, а чемпіонка світу-2019 в особистому заліку 14-річна Валерія Бритченко виборола бронзову медаль. 

бахмутська команда радіопеленгація
Бахмутська команда з радіопеленгації, серпень 2020. Фото: Володимир Науменко

 

Імена всіх переможців зі збірної ви можете знайти за посиланням.

Чому можна навчитися та кого запрошують? 

До секції з радіопеленгації запрошують дівчат та юнаків 9-12 років. Заняття проводить центр “Спорт для всіх”, вони знаходяться на 2 поверсі легкоатлетичного манежу спорткомплексу “Металург” по вул. Садовій, 137. 

Ці спортсмени безкоштовно займаються в тренажерному залі спорткомплексу “Металург”. А в спортзалі ЗОШ №2 для загальної фізичної підготовки грають у баскетбол, волейбол, футбол та настільний теніс. Відновлюються після змагань та тренувань у басейні міста. 

Фактично цей спорт дає гарну фізичну підготовку, тому ці спортсмени беруть участь в змаганнях з легкої атлетики. Наприклад, Анастасія Василенко  —  чемпіонка Донеччини з легкої атлетики з бігу на 3 км.  

Окрім фізичного розвитку, цей вид спорту покращує оперативне мислення та память, орієнтування на місцевості, географічні знання.  

“У мене дівчата на змаганнях з паркового орієнтування дивляться на мапу 1 хвилину, запам’ятовують 10 контрольних пунктів, потім біжать та знаходять всі ці контрольні пункти на місцевості”, — каже тренер Володимир Науменко. 

Володимир Науменко бахмутський тренер радіопеленгація
Бахмутський тренер з радіопеленгації Володимир Науменко

 

Раніше цей вид спорту включав стрільбу з малокаліберної гвинтівки та метання гранати Ф1 по цілі, але цей компонент видалили після початку бойових дій на Донбасі.  

Як вплинув карантин?

Сам тренер про 3 місце своєї команди каже: “хотілося б краще”. Але зазначає: карантин завадив підготовці, тому що “лисам” для тренувань потрібні не лише спортзали, а й ліс. Спортсмени не могли виїхати в ліси, оскільки не ходили електрички. 

Також через посилення карантину по COVID-19 команди з Західної України на чемпіонат не приїхали. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: